МИР ПОТОЛКОВ
Київ, Софіївська Борщагівка
ул. Чубинського 2

RU UA

Як кріпиться натяжна стеля на плитку. До плитки або після.

У цьому відео я розповідаю як правильно укласти плитку у ванній кімнаті. Укласти так, щоб потім при монтажі несучого профілю плитка не тріснула і не розкололася.

Але перед тим як розповісти основну частину, невелике введення. Якщо ви плануєте монтаж натяжної стелі у ванній кімнаті або туалеті. Те обов'язково повинні врахувати, що у верхній частині кожної стіни по всьому периметру будуть набриднений кріпильні отвори. А тому з стінах на цьому рівні не повинно знаходитися опалювальних, газових, каналізаційних труб або труб водопостачання. Також у верхній частині стін не повинні горизонтально проходити електричні дроти. У всякому разі, якщо які-небудь з перерахованих вище комунікації знаходяться в зоні передбачуваного свердління, то це повинно бути точно зафіксовано, сфотографовано, зарисовано або позначено, до укладання плитки. Так як після цього вже не буде видно.

Натяжна стеля: до або після плитки?

Натяжні стелі завжди встановлюють ПІСЛЯ укладання плитки. По-перше, тому що монтаж стелі - це досить чиста і акуратна робота, а укладання плитки - це досить брудний процес: порізка, укладання на клей і затирка. Тому, звичайно ж, стелі ставляться після закінчення всіх брудних робіт в квартирі. А по-друге, щоб досягти ідеального стику стелі зі стіною, необхідно щоб обробка стіни була повністю готова і стеля акуратно закрила верхній край неідеально зарізаною плитки і все інше.

Як укладати плитку для натяжної стелі.

Є два варіанти установки натяжної стелі на плитку: "свердлити або не свердлити?" - ось у чому питання. Плитку можна укладати на стіну до самої стелі. І коли майстер позатірає шви, встановлювати натяжну стелю. Стеля натягується на спеціальні алюмінієві профілі, які жорстко зафіксовані дюбелями до стін. У випадку з ванною кімнатою, то жорстко прикручені до плитки. В цьому випадку плитку доведеться свердлити. Ви скажете так це ж дурниця, взяв алмазне свердло і вуаля, все готово. Згоден. Просвердлити плитку, справа не складна, особливо якщо це не керамограніт. Ось тільки в момент коли в отворі буде ніяковіти дюбель то плитку притягує до основної стіни і якщо за цією плиткою при укладанні не доклали клею, так би мовити залишили порожнечу, випадково, я не кажу спеціально, то плитка швидше за все трісне.

Щоб цього не допустити. Варіант перший. Попросити майстра з укладання плитки не економити плитковий клей, особливо це стосується верхнього ряду плитки.

І варіант другий - мій улюблений. Попросити майстра не докладати плитку до стелі десь на 4-5 см. Ця висота орієнтовна, потрібно визначити на якому рівні у вас буде натяжна стеля з урахуванням висоти світильників (якщо вбудовуються), з урахуванням додаткових комунікацій (якщо потрібно додатково опускати щось то). Так як зазвичай цілі плитки кладуть або від рівня ванної або від рівня підлоги, то під стелею, як правило, лягає різана плитка, такі собі смуги широкі або вузькі це не має значення. У будь-якому випадку верхня плитка різана. Так що плиточнику не важко відрізати її на 4-5 см більше. Якщо ж укладання плитки проводиться зверху вниз, у всякому разі, так розраховує майстер (не вникайте як він це зробить), то просто починати укладання потрібно на 4-5 см нижче основної стелі. Той простір де не докладено плитку необхідно заштукатурити будь-якою штукатурною сумішшю. Для чого так хитро. Для того що профіль під натяжну стелю верхньою частиною спиратиметься на заштукатурені місце, а нижній на плитку. В цьому випадку і вовки ситі і вівці цілі. Тобто і профіль жорстко прибитий, і плитка ціла. У цьому варіанті ви ще й заощаджуєте, тому що традиційно за свердління плитки беруть додаткову оплату.

Після монтажу натяжної стелі і в тому і в іншому випадку стикування Плитка-Натяжна стеля, буде виглядати однаково ідеально. Але при другому варіанті плитка вже точно залишиться ціла. Візьміть собі це на замітку.

Керамограніт на стіні і натяжна стеля

Як прикрутити натяжну стелю до керамограніту? Хто винен і що робити? Так, таке трапляється все частіше, коли на стіни кладуть не звичайну кераміку, а керамограніт. А потім, замовляючи натяжну стелю, людина раптом розуміє, що цей керамограніт потрібно буде свердлити по всьому периметру кожні 10 см. Це дуже трудомісткий процес і витратний (йдуть свердла, швидко зношується інструмент, час монтажу збільшується в рази). Тому зазвичай на таких об'єктах беруть додаткову плату за свердління керамограніта. Якщо ви вже вибрали або навіть купили керамограніт, але поки не встигли укласти, то настійно радимо повернутися до варіанту №2 - не докладати його на 5 см, тобто до орієнтовною лінії натяжної стелі. Тоді ви дуже сильно заощадите при установці натяжної стелі.

Якщо керамограніт вже лежить на стінах і до самої стелі. Тоді знову ж таки є два варіанти: свердлити і платити за це чи монтувати натяжну стелю не до стін, а до стелі базової. Це потрібно дивитися за місцем, наскільки рівна базова стеля , чи є можливість до неї прикрутити. Установка до стелі коштує трохи дорожче, ніж до стін, але все одно це вигідніше, ніж свердлити керамограніт.

Гіпсовий камінь або цегла під натяжною стелею

Дуже часто в інтер'єрах обробляють стіну або частину стіни декоративним гіпсовим каменем або цеглою. Це дуже стильно і кльово, але ось питання, як зістикувати цей камінь з натяжною стелею? Відомо, що натяжні стелі встановлюються після обробки стін. З каменем трохи змішаний алгоритм. Зазвичай цеглою укладається від низу до верху вся стіна, крім останнього ряду. Потім ми повністю встановлюємо натяжну стелю зі світильниками. І вже після цього приклеюється верхній ряд цегли під натяжною стелею впритул.
укладка цегли під натяжною стелею

укладка цегли під натяжною стелею


Якщо раптом щось не зрозуміло, то ви завжди можете зателефонувати в компанію Мир стель і ми з задоволенням пояснимо, так що не соромтеся, дзвоніть або приїжджайте в офіс.

Інші відео про натяжні стелі:
Ремонт натяжної стелі.
Чи впливають натяжні стелі на здоров'я людини?
Шторна ніша в натяжній стелі.