НА ЯКОМУ ЕТАПІ РЕМОНТУ монтують натяжні стелі?

Що спочатку шпалери або натяжні стелі?

«Коли робити натяжні стелі? Що спочатку клеїти шпалери або встановлювати натяжні стелі? Що перше фарбувати стіни або робити стелю? » - це, мабуть, найпопулярніші питання. Багато організацій, що займаються натяжними стелями, відповідають - після закінчення всього ремонту квартири, тобто після завершення всіх видів оздоблювальних робіт. Я б з цим не погодився. Отже, розповім чому. Так відповідають тільки тому, що крім натяжних стель ці організації ніщо не пов'язує з будівництвом і оздоблювальними роботами. Організації ж, які займаються всім спектром оздоблювальних робіт, можуть визначити кілька сценаріїв, коли відбувається монтаж натяжної стелі. Є кілька нюансів: примикання стелі до стіни (щільне, з зазором, з підсвічуванням), кваліфікація монтажників і малярів, терміни ремонтних робіт.

ШПАЛЕРИ або натяжна стеля? Що перше?

  1. Теоретичний варіант: спочатку натяжна стеля, а потім шпалери. Дуже складно клеїти (підрізати) шпалери під натяжною стелею - набагато ризикованіше, ніж накручувати профіль по шпалерах. І є виключення .
  2. Реалістичний варіант: поклеїти шпалери, почекати 4 дні до висихання, а потім при монтажі стель використовувати перфоратори з пилососом.
  3. Ідеальний варіант - розбити установку натяжних стель на два етапи: спочатку накрутка профілів (пилові роботи), потім поклейка шпалер, потім установка полотен для натяжної стелі (чиста робота). Такий варіант можливий, якщо у вас не одна стеля, а декілька і якщо у вас не дуже стислі терміни ремонту.
спочатку шпалери потім натяжна стеля

спочатку шпалери, потім монтаж натяжної стелі

шпалери на стіні і приховане підсвічування через стелі

шпалери на стіні і приховане підсвічування через стелі


Природно при дуже великому бажанні завжди можна вплинути на порядок робіт і зробити спочатку стелю, а потім шпалери. Але потім виникнуть складності - де знайти майстрів, які погодяться клеїти шпалери (а точніше підрізати їх) під натяжною стелею. Чому ми не рекомендуємо перший варіант - причин кілька. Нам часто телефонують люди і скаржаться, що при наклеюванні шпалер порізали натяжну стелю - що можна зробити? Ми можемо це усунути тільки на своєму кріпленні , при монтажі з заглушкою по периметру - не можемо. Щоб відремонтувати поріз, ми частково відстібаємо полотно, трохи його урізаємо, переклеюємо гарпун і трохи сильніше натягуємо (ремонт стелі оплачується додатково).

ВИКЛЮЧЕННЯ: підсвічування по контуру натяжної стелі практично виключає можливість клеєння шпалер після монтажу стелі. Адже для підсвічування використовується спеціальний профіль, який утворює зазор між стіною і стелею. І ось в цьому зазорі теж повинні бути шпалери / фарбування. Це майже неможливо зробити після установки натяжної стелі, і навіть якщо накручені тільки профілі без полотна.

спочатку шпалери, а потім стеля з підсвічуванням !!!

спочатку шпалери, а потім стеля з підсвічуванням !!!


Якщо ж у вас вже є натяжна стеля і все ж потрібно поклеїти шпалери під нею, то є інструкція , як це зробити безпечно і оптимально.

ФАРБУВАТИ стіни або робити стелю?

  1. Стандартний варіант: ваші маляра фарбують стіни, чекаємо тиждень до висихання, а потім ми монтуємо натяжні стелі. При свердлінні стін використовуємо перфоратори з пилососом.
  2. Вдалий варіант: розбиваємо на 2 етапи монтаж стель. Перший етап - накрутка профілів на поштукатурені стіни. Потім маляра, заклеївши пофіль малярською стрічкою, фарбують стіни під ним, стіни висихають 4-7 днів. Другий етап ми встановлюємо полотна на вже пофарбовані стіни, без пилу.
  3. Підсвічування зі стелі - ускладнений варіант. У разі підсвічених натяжних стель неможливо фарбувати стіну при накрученому профілі - зіпсують зовнішній вигляд профілю (пофарбують, а його потім видно після установки). Фарбування розбивається на 2 етапи. Маляра забарвлюють смугу стіни вгорі 10 см в потрібний колір. Ми повністю встановлюємо стелі. Потім маляра просто фарбують решту стіни, майже під стелю - стику фарби не видно, і при цьому в ніші уздовж підсвічування стіна вже забарвлена.
спочатку фарбування стін потім натяжна стеля

зазвичай спочатку фарбуємо стіни, потім монтаж стелі

фарбування стін спочатку, а потім кріплення натяжної стелі

фарбування стін спочатку, а потім кріплення натяжної стелі


Якщо ви не впевнені який варіант більше підходить, тоді вибирайте перший: фарбування-установка - це найпоширеніший і не викликає додаткових складнощів. Тобто теоретично можна після натяжної стелі клеїти або фарбувати стіни, коли немає виходу - стеля встановлена, а стіни старі. Але якщо вибір є, тоді не слухайте розповіді на тему: «натяжна стеля монтується в якийсь алюмінієвий або пластиковий профіль, який кріпиться до стіни через кожні 10-15 см по всьому периметру кімнати. Якщо у Вас стіни бетонні або керамзитобетонні то через кожні 10-15 см на ваших шпалерах буде сірий пил вибитий перфоратором з монтажних отворів, якщо ж у Вас цегляний будинок то пил буде відповідно червоного кольору. »

Ми займаємося натяжними стелями 14 років, і за цей час безліч разів встановлювали стелі на шпалери / фарбування, і все проходило гладко і чисто. Просто під час свердління стін використовуються спеціальні інструменти з пилососом або ж просто додатково підставляється пилосос.
У 99% випадків натяжні стелі встановлюються після поклейки шпалер (або іншої чистової обробки стін), тому що так простіше всім.

Також вам корисно буде знати, що кріплення натяжних стель бувають декількох видів. Ми пропонуємо безщілинні натяжні стелі FIXO - з ідеальним примиканням стелі до стін. Більшість фірм пропонує застарілий профіль для натяжних стель, який залишає після монтажу щілину 1,5 см на стику стелі і стіни. Цю щілину закривають пластиковою вставкою.
FIXO і Шпательна системи кріплення натяжних стель

FIXO і Шпательна системи кріплення натяжних стель


Так ось, якщо мова йде про це застаріле кріплення, яке псує зовнішній вигляд стелі, то під ним значно простіше фарбувати стіну або підрізати шпалери. Якщо ж у вас сучасний інтер'єр і ви хочете ідеального стику стелі зі стіною, без гумової заглушки, яка потім ще й жовтіє, тоді краще дотримуватися правильної послідовності дій.

Декоративна штукатурка або натяжна стеля?

Якщо у вас на стінах планується декоративна штукатурка, а не просто фарбування, тобто покриття має якусь товщину, тоді натяжні стелі роблять вкінці. У випадку зі штукатуркою, не варто розбивати на два етапи. Якщо накрутити профіль, то після нанесення декількох шарів декоративної суміші, закривається невеликий паз в нашому профілі і потім встановити стелю практично неможливо. Тому при будь-яких розкладах, технічно рекомендуємо спочатку штукатурки, потім стелі. Знову ж під час свердління стін ми використовуємо інструменти з пилососом і мінімізуємо пил на стінах.
спочатку декоративна штукатурка, потім натяжна стеля

спочатку декоративна штукатурка, потім натяжна стеля

якщо штукатурка тонка, то можна розбити на 2 етапи монтаж стелі

якщо штукатурка тонка, то можна розбити на 2 етапи монтаж стелі


Особливо якщо потрібна приховане підсвічування через стелі на фактурну стіну, тоді тим більше спочатку стіна, потім зверху встановлюється стеля - закриваючи нерівний край штукатурки.

Цеглини або натяжна стеля?

Дуже часто в інтер'єрах використовуються різні декоративні оздоблювальні матеріали для стін, які створюють об'ємний декор. Як до такої поверхні пристикувати натяжну стелю, щоб був гарний стик і в якій послідовності виконувати роботи? Спочатку потрібно визначитися, чи потрібне підсвічування уздовж вашого декору? Дуже часто саме приховані підсвічування із натяжної стелі на цеглу, 3-д панелі, рейки роблять їх красивими і стильними.
  1. З підсвічуванням варіант. Спочатку клеються цеглини і панелі, а потім поверх встановлюється монтується парящій профіль. Завдяки будові профілю для підсвічування, ви не побачите саме лінію стику стелі з декором, вона залишиться в тіні ніші, зате ви побачите ідеальний край парящої натяжної стелі, а із неї рівномірне світло на стіну.
  2. Цегла гіпсова без підсвічування. Спочатку клеїться гіпсова цегла на всю стіну, але верхній ряд не докладається. Потім встановлюється натяжна стеля вище цегли чітко на висоту одного ряду. І потім під полотно доклеюють ряд гіпсових цеглин - тоді виглядає ідеально.
  3. Цегла керамічна, яка кладеться на плитковий клей. Тоді спочатку всю стіну оздоблюють цеглою і при кріпленні натяжної стелі цеглини будуть свердлити.
  4. Нефактурне покриття або плитка без прихованих підсвічувань. В ідеалі не докладати плитку до самого верху стіни, а залишити відстань 5-7 см, на яке планується опустити натяжну стелю. І ось цю верхню частину стіни потрібно заштукатурити врівень з плиткою. Тоді ми не будемо свердлити вашу плитку, а будемо кріпитися в штукатурку над плиткою, але профіль накриє стик плитки. Візуально буде виглядати як ніби стеля стикується з плиткою.
декоративна цегла і натяжна стеля з підсвічуванням

декоративна цегла і натяжна стеля з підсвічуванням

фактурна плитка і натяжна стеля з підсвічуванням

фактурна плитка і натяжна стеля з підсвічуванням


гіпсова цегла пофарбована і ширяюча натяжна стеля

гіпсова цегла пофарбована і ширяюча натяжна стеля

декоративні 3д-панелі і приховане підсвічування зі стелі

декоративні 3д-панелі і приховане підсвічування зі стелі


Загалом, все логічно. Якщо матеріал потрібно завести за профіль з підсвічуванням, тоді спочатку стіни, а потім стелю.

Натяжна стеля - кріпимо до плитки.

У деяких статтях і форумах на подібні теми написано купа всяких «АЛЕ», щодо монтажу натяжної стелі в кінці ремонту. Є побоювання: а чи не зашкодять інструментами і козлами будівельними підлогове покриття, а чи не осяде пил при свердлінні стін на шпалери і багато різного іншого. В даному випадку ми можемо поручитися тільки за монтажників компанії «Мир потолков» - вживаються всі необхідні заходи, щоб ваша обробка залишилася в ціла й збережена. Тобто використовуються перфоратори з пилососом, щоб жодна порошинка не осіла на ваші шпалери, ніжки козлів обмотуються, щоб не подряпати підлогове покриття, підлоги зазвичай до закінчення ремонту завжди накриті.

Що спочатку монтаж натяжних стель або шафи-купе?

Що робити першим: шафу-купе до стелі або монтаж натяжної стелі, а під нею установку шафи? Ми схиляємося до того, що і зручніше, і в результаті красивіше коли спочатку роблять шафу-купе, а потім натягують натяжну стелю, закріплюючись до верхнього цоколю шафи в потрібних місцях.

Але існують думки, що: А раптом ви вирішите шафу-купе перевезти в іншу квартиру? Я не знаю статистики за кількістю перевезених шаф-купе з однієї квартири в іншу, але це не практично. Адже найчастіше шафа-купе монтується від стіни до стіни і від підлоги до стелі, ймовірність, що в наступній квартирі вам потрібні будуть саме такі розміри - мізерно мала.

спочатку шафа-купе, а потім натяжна стеля

спочатку шафа-купе, а потім натяжна стеля


Що стосується практичності в послідовності установки, то зауважимо: натяжна стеля - справа тонка, її, звичайно, можна мити і терти ганчіркою, вона не пошкодиться при ударі м'яча, але от якщо піднімаючи шафу, зачепити і протягнути по стелі чимось гострим, то велика ймовірність пошкоджень. Тому значно вдаліше спочатку зібрати велику шафу до стелі, зробивши в верхній частині цоколь сантиметрів 7, і потім вже змонтувати натяжну стелю.
спочатку натяжна стеля і шафа в ніші

спочатку натяжна стеля і шафа в ніші


Особливо важливо врахувати послідовність в разі прихованих підсвічувань стелі. Тоді тим більше потрібно спочатку зробити шафу, а потім вже монтувати профіль з підсвічуванням над шафою, щоб смуга, що світиться не йшла за шафу.

Що спочатку підлоги або натяжна стеля?

Тут потрібно виходити з типу підлогового покриття, щоб правильно спланувати послідовність робіт. Якщо це ламінат або вінілові підлоги, не кажучи вже про лінолеум, тобто підлогове покриття з чистим укладанням, то його найчастіше роблять після обробки стін, і відповідно можна після натяжної стелі.

А ось якщо мова йде про плитку на підлогу, тоді спочатку традиційно кладеться плитка, укладка (порізка) якої супроводжується пилом. Те ж саме стосується і паркету, якщо на підлогу планується класти паркет, тоді краще почати з нього. Шліфування паркету - справа брудна, і пил може осісти на стелю, тому спочатку підлогу, потім натяжні стелі.
плитка і паркет до стелі, ламінат після

плитка і паркет до стелі, ламінат після


Підсумуємо.

- Якщо ви монтуєте стелю на всю кімнату відразу визначте чи будете використовувати для декорації багет, якщо так, то монтуйте стелю, потім клейте багет, а вже потім клейте шпалери.

- Якщо ж не будете використовувати багет, то приймайте рішення самі, коли монтувати стелю. З одного боку - це пил і монтажна щілину на шпалерах, а з іншого боку чи візьмуться маляра клеїти шпалери після монтажу стелі (підрізання напуском полотен шпалер виробляється малярським ножем під стелею).

- Якщо натяжна стеля буде в гіпсокартонному коробі, тоді спочатку всі чистові роботи (особливо по коробам), а потім стелю.

- Якщо буде шафа-купе до стелі, тоді спочатку шафа, потім натяжна стеля.

- Послідовність монтажу підлоги або стелі визначається видом підлогового покриття. Плитка і паркет спочатку, а ламінат і лінолеум - після натяжної стелі.

Стаття захищена законом України, "Про захист авторських прав" і є інтелектуальною власністю автора. Використання як статей цілком, так і її окремих абзаців, без дозволу Автора, є кримінально караним діянням. Всі статті захищені системою депонування - при передруці посилання на mirpotolkov.com.ua обов'язкове.

Вопрос-ответ:

► Що робити перше шпалери або натяжну стелю?

Найчастіше спочатку роблять шпалери, а потім встановлюють натяжні стелі, закриваючи верхній нерівний край ідеально рівним стиком стелі. Є варіант установки натяжних стель в 2 етапи: спочатку на поштукатурені стіни накручують профіль, потім клеять шпалери, а потім ми встановлюємо полотна без пилу і шуму. Такий варіант часто практикують на декількох стелях, а не коли потрібен тільки один.

► Чи можна клеїти шпалери після натяжної стелі?

Якщо дуже потрібно, то можна. Є технологія підрізання шпалер, якщо натяжну стелю вже встановлено. Потрібно приклеювати смугу шпалери з нахлестом на натяжну стелю сантиметри 3, потім відміряти з двох сторін смуги олівчиком місце стику зі стелею, потім трохи спускати полотно по стіні, відрізати під шпатель на стіні і потім остаточно приклеювати чітко в стик стелі. Але якщо такої необхідності немає, то краще клеїти до натяжної стелі.

► Що спочатку фарбувати стіни або робити натяжну стелю?

У випадку з фарбуванням ми радимо розбивати монтаж натяжної стелі на 2 етапи: брудний і чистий. Спочатку ми накручуємо профіль на поштукатурені стіни, потім ваші майстри фарбують стіну. І після висихання ми встановлюємо полотна без пилу. Але є винятки, коли пофарбувати стіну неможливо, якщо профіль для підсвічування і йде ніша уздовж стіни. В цьому випадку рекомендується фарбувати вузьку смугу вгорі на стінах, де планується підсвічування. Потім ми накручуємо профіль, ви фарбуєте решту стіни. Після висихання - натягуємо стелі.

► Що спочатку шафа-купе або натяжна стеля?

Є 2 варіант рішення. Спочатку шафа до стелі, але вгорі шафи повинна бути передбачена глуха планочка 6-7 см, до якої потім буде закріплена натяжна стеля. Якщо спочатку натяжна стеля, то потім над шафою потрібно буде відступити 1,5-2 см до стелі - цього абсолютно не видно, коли стоїш на підлозі.