Натяжна стеля надувається або піднімається, що робити?
Іноді нам телефонують клієнти і скаржаться, що натяжна стеля піднімається або надувається, присмоктується до бетонної стелі або їм здається, що на плівку зверху щось впало. Є два сценарії такої ситуації: стеля надувається і опускається вниз або стеля піднімається і притискається до бетонної стелі. У кожному разі існує своя причина, яка легко вирішується, але причина криється не в якості установки натяжної стелі.Стеля знаходиться в нерухомому стані поки тиск за стелею і в кімнаті - однаковий, як тільки тиск різко змінюється - стеля починає рухатися.
Випадок перший - стеля опускається і виглядає як ніби на неї зверху налили води. Це буває якщо є щілини в панелях перекриття, або якщо вікно до стелі і там є щілини в піні над вікном. З цієї ж причини якщо на вулиці сильний вітер, то за плівкою підвищується тиск і стеля може надуватися. Також і взимку холодне повітря може потрапляти за плівку і виштовхуючи тепле, приводити в рух стелю. Інша причина якщо за натяжною стелею проходять не герметично з'єднані вентканали, то при включенні витяжки - стеля може надуватися.
(Випадок другий) Натяжна стеля притискається до бетонної, і ви бачите обриси проводів за плівкою, нерівності бетонної поверхні або обриси заставної, до якої кріпиться ваша люстра. Причина - знову ж поява більш високого тиску, але вже не за плівкою, а в кімнаті через відкриті вікна або вхідні двері, якщо на вулиці сильний вітер. Ви відкриваєте вікно і в кімнату потрапляє повітря з тиском 770, а над плівкою у вас 750 - тоді натяжну стелю трохи придавить. Якщо вікно закрити або вимкнути вітер на вулиці стеля встане на своє місце. Це ж станеться якщо з вентканала почне дути всередину приміщення, а не витягувати. На жаль таке теж буває.
Можливість надування стелі залежить від розміру приміщення і кількості отворів в натяжній стелі, тобто від можливої швидкості вирівнювання тиску. Якщо стеля велика і в ній всього один світильник - один отвір, то рух стелі більш імовірний. Якщо ж у вас в стелі 10 точкових світильників, то вирівнювання тиску буде відбувається швидко і стеля навряд чи буде рухатися.
Знаючи причини ви можете підготувати приміщення до установки стелі грамотно. Замазати всі щілини в панелях, у віконних прорізах, герметизувати вентиляційні канали, які потраплять за плівку. І важливо, що б на базовій стелі не залишилося гострих предметів, які можуть проткнути плівку при притисканні.
Всі ці нюанси не страшні і легко вирішувані, це зовсім не означає, що вам погано встановили стелю. Вам потрібно всього лише зателефонувати компанії-установнику стелі і описати ситуацію.
Ми зазвичай в таких випадках виїжджаємо на об'єкт і в непомітному місці, десь в кутку встановлюємо вентиляційну решеточку, яка вирівнює повітряний тиск за натяжною стелею і під нею.