В інтернеті багато суперечливої інформації про стелі з полівінілхлориду. І основний аргумент скептиків - це те, що при нагріванні хлор звільняється і виділяється в приміщення.
Насправді:
- ПВХ в чистому вигляді при нагріванні понад 110 градусів схильний до розкладання з виділенням хлористого водню
- Але тільки в чистому вигляді! А до складу полотен додані всі необхідні пластифікатори, які виключають можливість шкідливого впливу в процесі експлуатації стелі.
- Навіть в самий розпал монтажу полотно не нагрівають понад 70 градусів!
- А тим більше ніхто не використовує натяжні стелі при температурі вище 40 градусів.
- Тому ні про які виділеннях і розпадання не може бути й мови.
Історії про неприємний запах ми теж чули, але самі не стикалися, хоча працюємо з натяжними стелями кожен день. Насправді відразу після установки стелі в приміщенні звичайно ж буде сторонній запах, як після будь-яких будівельних робіт: клеєння шпалер, укладання ламінату або установки дверей. Але через 1-2 дня запах повністю зникає, і більше ви його ніколи не почуєте. Напевно, виключення бувають в разі використання якихось дуже дешевих плівок, які не мають ніяких сертифікатів і висновків санепідемстанцій, але за них ми не можемо відповідати, ми працюємо з перевіреними матеріалами, не намагаємося заощадити на якості.
Що стосується дихання стель, то на цю тему є окреме відео. Якщо коротко, то в квартирі стелі нікуди дихати, тому краще подбайте про вентиляцію.
Сучасні матеріали розробляються для того, щоб зробити наше життя комфортним і безпечним, а товари зносостійкими. Використання предметів побуту має бути довговічним, і не вимагати частого втручання в ремонт і обслуговування.
Звичайно, ми б може теж відмовилися від ПВХ стель на користь більш екологічних. Якби альтернативні стелі мали такий же термін служби. Але на жаль, стелі побілені крейдою або пофарбовані фарбою без синтетичних домішок потрібно буде фарбувати мінімум кожні 5 років.
Також не варто вірити в міфи про тканинні натяжні стелі типу Clipso або Descor, які нібито екологічніше. Вони зроблені з схожого термоусадочного поліестеру, який тільки за фактурою нагадує тканину, але ніяк не за складом.
Шкідливі або корисні натяжні стелі:
Чи є натяжна стеля екологічно безпечною для здоров'я людей?Всі види плівок, які ми використовуємо, отримали висновки СЕС, про те, що ця плівка придатна для побутового використання. Більш того ця ж плівка вже давно використовується на кухонних фасадах у всіх будинках, так що вважайте, ви її вже перевірили самі на безпеку.
Чи буде натяжна стеля видавати якийсь запах?
Ні, не буде ніякого запаху. Запах може бути відразу після розігріву плівки (монтажу), але через день-два він повністю зникає. Такий тимчасовий запах свіжих будівельних матеріалів присутній після будь-яких видів робіт: штукатурки, обклеювання шпалер, укладання підлогового покриття, від нових меблів. А нова машина взагалі довгий час зберігає заводський запах, але потім він теж проходить назавжди.
Чи можна встановлювати натяжні стелі в дитячих кімнатах?
Так. Цей матеріал абсолютно безпечний для здоров'я людей, і дітей в тому числі. Всі натяжні стелі в нашій організації мають висновки СЕС про те, що вони придатні для використання в побуті. Загалом, я у себе вдома встановив в дитячих кімнатах, ні разу не пошкодував.
Наскільки екологічно чистий матеріал для натяжних стель?
Натяжні стелі, звичайно, не такі корисні як глина, пісок або солома, але вони абсолютно безпечні для здоров'я. Вони не менш екологічно чисті, ніж ламінат, акрилові фарби або вінілові шпалери, а також меблі з ДСП. Чомусь ніхто не піднімає питання екологічно купувати хліб в поліетиленових пакетах або пити з пластикових пляшок, а навколо екологічності натяжних стель стільки шуму - це незаслужено.
Яка плівка менш шкідлива матова або глянсова?
І та, й інша плівка виконана з одного і того ж матеріалу - ПВХ (полівінілхлорид). А шкідлива вона або корисна, все залежить від того, як використовувати. Якщо цю плівку готувати на сніданок, то однозначно вона шкідлива. А якщо з неї зробити натяжні стелі, неважливо матові або глянцеві, то вона абсолютно безпечна.
Чи буває натяжна стеля натуральною
Натяжна стеля, як і більшість сучасних оздоблювальних матеріалів містить ПВХ. Це і ламінат, і вінілові шпалери, й інше. Дивлячись, що малося на увазі під поняттям "натуральна"? Якщо питання: чи не шкідлива, чи можна використовувати в квартирах? Тоді відповідь: ТАК, можна, та, безпечно. Але до складу натяжних стель входять не тільки натуральні складові.