МИР ПОТОЛКОВ
Київ, Софіївська Борщагівка
ул. Чубинського 2

RU UA

ГІПСОКАРТОННІ або НАТЯЖНІ стелі? Порівняльна характеристика.


Чому вибрали порівняння саме цих двох категорій стель. Тому що саме ці категорії найбільш широко застосовуються в обробці приміщень. І більшість клієнтів, у яких є коливання, роздумують, гіпсокартонні або натяжні стелі вибрати для свого житла. Можна багато сказати про переваги натяжних стель - ми ж компанія, яка саме цим займається. Але при всіх плюсах, натяжні стелі мають і недоліки. Ми хочемо бути максимально об'єктивними. Для простоти прийняття рішення гіпсокартонні або натяжні стелі ми зробили зведену таблицю, в якій написали всю правду, нічого не приховуючи. Вибір за вами.

Характеристики Гіпсокартонні стелі Натяжні стелі
Догляд за стелею Складний. Прибрати пляму з пофарбованої гіпсокартонної стелі досить складно, іноді неможливо Натяжна стеля дуже зручна для прибирання, не боїться вологи і миючих засобів
Монтаж Складний монтаж гіпсокартонної стелі, складніше шпаклівка, проклейка швів. Необхідність закупівлі, доставки та розвантаження матеріалів, вивіз сміття. Швидко, без пилу і бруду. Всі матеріали надає організація, що здійснює монтаж натяжної стелі.
Наявність швів Гіпсокартонні стики на стелі після фарбування не видно (можливі тріщини в нових будинках при усадці будинку). Приміщення до 5 метрів шириною роблять без шва.
Звукоізоляційні властивості Середні Середні
Термін монтажу 3-4 дні з урахуванням пофарбування 1 день
Як поводиться в експлуатації Можлива поява тріщин на швах або відшарувань шпаклівки з гіпсокартонної стелі Натяжна стеля не тріскається, не розсихається, не міняє структуру і колір
Термін експлуатації 5-10 років Біля 20 років
Структура матеріалу Гіпсокартон - матеріал дуже міцний, твердий, не боїться гострих предметів (під впливом гострих предметів можливий скол фарби й виникнення ямок) Плівка - міцний матеріал, але боїться гострих предметів (не боїться пробок від шампанського і ударів тупими предметами)
Варіативність конструкції За допомогою гіпсокартону можна створювати на стелі практично будь-які конструкції, архітектурні рішення Можливі двох і трирівневі конструкції з натяжної стелі, а також є унікальна можливість створити тривимірні форми (хвилі, об'ємні фігури, воронки)
Вплив вологи Вологостійкий гіпсокартон практично не боїться вологи, пари Не боїться ніяких видів вологи, включаючи затоплення
Можливість змінити колір Гіпсокартонну стелю можна перефарбувати Натяжну стелю неможливо перефарбувати, тільки заміна полотна цілком
Пошкодження стелі Можливий ремонт ушкоджень на гіпсокартонній стелі Ремонт пошкоджень на натяжній стелі практично неможливий
Ціна 37-40$ 15-17$
При затопленні приміщення Гіпсокартонна стеля дає протікання води, а також сама розмокає й може відпадати шматками Натяжна стеля не пропускає воду, а утримує на своїй поверхні, рятує підлогове покриття, меблі та шпалери.
Температура експлуатації Будь-яка від 5 до 70 градусів. Боїться мінусових температур. При дуже високій температурі плавиться.
Варіативність дизайнів Багаторівневі конструкції майже всіх можливих форм. Можливо фарбування різних рівнів різними кольорами, але стик різних кольорів не ідеальний. Приховане підсвічування. Нанесення малюнка або венеціанської штукатурки художником. Фотодрук, двох і трирівневі конструкції (без гострих кутів), 3Д-форми плавні (неможливі з гіпсом), зірки на стелі, плинучі стелі, комбіновані, різані стелі.


Натяжні стелі - ДЕШЕВШЕ гіпсокартону!

Таки да, раніше натяжні стелі дешево не коштували. Ціни на початку 2000-х років були такі, що така стеля дозволити собі могли тільки стрип-клуби, пафосні ресторани і власники великих торговельних або офісних центрів . Так було тому, що більшість стель розкроювали під розмір далеко закордоном. Доставлялися такі полотна вже в готовому до монтажу вигляді, разом з кріпильними елементами і фурнітурою.

Зараз все стало дешево. Натяжні стелі розкроюють вже в Києві (та й в Україні в цілому) з рулонів, що завозяться імпортерами з Китаю. І, як показала практика, возити рулонами виявилося значно дешевше, ніж возити індивідуальні поодинокі замовлення у вигляді готових полотен. Звичайно, це призвело до того, що ціна на натяжну стелю стала планомірно знижуватися, а ринок наситився асортиментом плівок і фактур.

Зараз 2023 рік, ринок натяжних стель на сьогоднішній день знаходиться в самому розквіті. На українському ринку працює близько 100 виробників натяжних стель і тисячі регіональних дилерів і фахівців, що займаються монтажем натяжних стель.

Всі ці фактори дають можливість стверджувати, що на сьогоднішній день ціна на натяжні стелі в Києві може дати фору будь-якому іншому виду обробки стелі. Звичайно, найпоширенішим за частотою використання є підвісні гіпсокартонні стелі.

Так ось, сьогодні:
Натяжна стеля " матова " набагато дешевше, ніж гіпсокартонна стеля!

Так повелося, що гіпсокартонна підвісна стеля сприймається як щось більш традиційне, більш поширене, а значить - це доступно. Натяжна ж - навпаки: це красиво, стильно, зручно, але ... дорого. Невідомо, хто був автором цього твердження, і з яких розрахунків він виходив, стверджуючи таке, але нам би хотілося розвіяти цей міф.

А чи потрібна ПІДВІСНА СТЕЛЯ?

Питання для тих, хто думає, що можна просто взяти і пофарбувати стелю, і можна не "чіпляти" ні натяжну, ні гіпсокартонну стелю: Ви коли-небудь бачили, в якому вигляді будівельники здають новобудови, а саме стелі? Бачили? Сірий бетонний моноліт, зі страшними швами ... і це якщо пощастить! А якщо - ні, то будуть панелі перекриття, що лежать в різних рівнях. І той, і другий варіант потрібно штукатурити, повісивши над головою 1,5 тонни необхідних для такого трудомісткого процесу матеріалів. Але це ж не все: далі треба шпаклювати, грунтувати і фарбувати. Більшість людей таким не займаються, а відразу приймають рішення на користь гіпсокартонної або натяжної стелі. Тепер Ви тільки уявіть, скільки по часу будуть виготовляти гіпсокартонні стелі в квартирі площею, наприклад, 90 кв.м. Відповідь: МІСЯЦЬ (зі шпаклівками і фарбуваннями)! Погодьтеся, не дуже райдужна перспектива. А чи знаєте Ви, що таке ж можна зробити за допомогою натяжних стель за 2 дні ?! Причому, за підсумком Ви отримаєте гарну стелю, після установки, якої не доведеться видраївати всю квартиру від пилу і бруду.

стик фарбованої стіни з гіпсокартонною та натяжною стелею

стик стіни в декоративній штукатурці з гіпсокартонною та натяжною стелею


Співробітники компанії "Мир потолков" провели розрахунок вартості гіпсокартонної стелі в приміщенні 4 * 4м, загальною площею 16 кв. м. Для цього бралися матеріали за цінами відомої мережі будівельних гіпермаркетів м.Києва. Монтаж проводиться згідно з усіма вимогами по роботі з гіпсокартоном , а саме: несучий профіль CD 60 через кожні 40 см, кріпильний шуруп кожні 15-20 см, щоб уникнути прояву тріщин гіпсокартон заклеюється склохолстом.

Так само ми промоніторили ринок будівельних послуг і розрахували вартість виконання робіт (монтаж гіпсокартону, шпаклівка, фарбування), керуючись мінімально можливими розцінками, узятими з мережі Internet.

прорахунок вартості гіпсокартонної стелі

прорахунок вартості гіпсокартонної стелі, оновлено в березні 2023 года


Взявши за основу наші розрахунки, можна зробити висновок, що вартість 1-го квадратного метра гіпсокартонної стелі становить 1600 гривень. При цьому врахуйте, що треба витратити час на замволення цього всього й нічого не забути з першого разу.

Альтернатива такій стелі - натяжна стеля "матова" або "сатинова". Вона дуже схожа на гіпсокартонну пофарбовану, але робиться значно швидше, роботи набагато чистіше і вартість значно нижче - на сьогоднішній день 650-700 грн за 1 м.кв. У цьому випадку доставка матеріалів і вивезення сміття проводиться нами, а вам потрібно лише подзвонити і домовитися про зустріч. Якщо ви як і раніше вважаєте, що натяжна стеля це дорого, тоді готові вислухати Ваші аргументи за телефоном: +38 (066) 746-20-16.

Існує думка, що можливості натяжних стель обмежені і що сучасні стелі зробити не вийде. Насправді на сьогодні можливості натяжних стель значно ширше. Всі сучасні дизайнери використовують нові технологічні рішення, які набагато краще і охайніше виглядають в реалізації з натяжною стелею.
порівняння охайності ніш в гіпсокартонній та натяжній стелі

порівняння охайності ніш в гіпсокартонній та натяжній стелі


Стаття захищена законом України, "Про захист авторських прав" і є інтелектуальною власністю автора. Використання як статей цілком, так і її окремих абзаців, без дозволу Автора, є кримінально караним діянням. Всі статті захищені системою депонування - при передруці посилання на mirpotolkov.com.ua обов'язкове.

Вопрос-ответ:

► Що краще натяжні стелі або гіпсокартонні?

Переваги натяжних стель очевидні - це: швидко і все робиться "під ключ" - вам не потрібно закуповувати матеріали і займатися доставкою. Натяжні стелі на всю квартиру вам встановлять за 2-5 днів. Вони не тріскаються, не жовтіють, рятують ремонт при затопленні, найчастіше дешевше, ніж гіпсокартонні. У гіпсокартонних стель теж є переваги: ​​при бажанні їх можна змонтувати самостійно, можна перефарбувати якщо потріскаються теж самостійно.

► Яка стеля дешевше: натяжна або гіпсокартонна?

У даній статті ми докладно розрахували вартість гіпсокартонної стелі, з усіма матеріалами, роботою монтажника, маляра, і з урахуванням доставок і вивезення сміття. У нас вийшло, що натяжну стелю замовляти значно вигідніше, ніж гіпсокартонну. Звичайно, на кожному об'єкті вартість буде залежати від загального обсягу. Ми брали в розрахунок стандартне приміщення 4х4 м і рівну однорівневу стелю. Якщо брати будь-які декоративні рішення з вбудованими треками або світловими лініями, то обидва варіанти стель будуть набагато дорожче за квадратний метр. Але ціна збільшиться в обох випадках.

► Яка стеля екологічніше: натяжна або гіпсокартонна?

Для всіх здається очевидним, що раз натяжні стелі зроблені з ПВХ, то вони швидше за все шкідливі. А слово гіпсокартон асоціюється з гіпсом - це самий природний матеріал, який можна придумати. Але якщо поглянути на ці два матеріали не з точки зору їх складу, а з точки зору корисності в процесі експлуатації, тобто нюанси. Гіпсокартон більш пористий матеріал і може вбирати в себе вологу, потім в цьому середовищі можуть розвиватися хвороботворні бактерії і приносити шкоду людям. У разі натяжних стель - плівка настільки щільна, що абсолютно нічого не вбирає і не виділяє. Натяжна стеля стоїть зовсім непохитно довгі роки, не виділяючи в приміщення нічого. Пофарбована стеля тріскається і від неї постійно відстають мікрочастинки пилу в повітря, від натяжної стелі нічого не відділяється. Загалом, якщо ви не збираєтеся їсти натяжну стелю, то вона абсолютно нешкідлива.

Інші статті про натяжні стелі:
Монтаж натяжних стель ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ!
Підготовка приміщення перед установкою натяжних стель.
Підготовка гіпсокартонної конструкції під монтаж натяжних стель.