МИР ПОТОЛКОВ
Київ, Софіївська Борщагівка
ул. Чубинського 2

RU UA

ВИСОТА натяжних стель.

На скільки опуститься натяжна стеля.

Натяжні стелі, як і інші підвісні конструкції, створюються під базовою стелею в приміщенні і звичайно мають якийсь відступ вниз. Цей відступ натяжної стелі може варіюватися в залежності від використовуваної технології, рівності існуючої стелі в кімнаті і побажань клієнта. Традиційно натяжна стеля монтується в металевий або пластиковий профіль, який кріпиться до стіни безпосередньо під базовою стелею, тому висота опуска залежить від висоти профілю. Сам натягуваний матеріал: плівка або тканина має зовсім невелику товщину, тому сильно не впливає на висоту стелі.

мінімальна висота опуска натяжної стелі

мінімальна висота опуска натяжної стелі


Як можна побачити на фото, до стіни зліва кріпиться профіль, на шурупи через кожні 10 см. Висота профілю 3 см, під ним натягується плівка для натяжної стелі. Якщо ваша базова стелю ідеально рівна, то під нею за допомогою лазерного рівня розмічається лінія кріплення профілю з відступом мінімум 4 см (незважаючи на те, що профіль 3 см).

на скільки опуститься натяжна стеля мінімум

на скільки опуститься натяжна стеля мінімум


Якщо ж існуюча стеля в кімнаті не зовсім рівна, то розмітку для натяжної стелі будуть проводити від найнижчої точки базової стелі вниз на 4 см. Щоб натяжна стеля була рівною, а не повторювала нахил старої стелі, в деяких місцях відступ вийде рівно 4 см, а в деяких місцях може і 5-6 см від базової стелі, в залежності від конкретної ситуації. Людина перебуваючи в порожньому приміщенні може і не помітити нахил стелі в 1-2 см, але якщо у вас буде висока шафа майже до стелі, то стане помітна щілина в одному місці більше, а в іншому місці менше. Для цього натяжна стеля монтується рівно щодо лазерного рівня. Винятки становлять випадки монтажу в гіпсокартонний короб, тоді лінія натяжної стелі відміряється не від базової стелі, а вгору від нижнього краю гіпсокартонного короба.

Якщо вбудовані точкові світильники.

Отже, натяжна стеля при ідеальних умовах може опуститися на 4 сантиметри. Але на висоту відступу впливають ще деякі фактори крім висоти профілю, це і конструкції світильників, і можливу наявність прихованих підсвічувань, і монтаж системи зоряного неба. Так що точна величина відступу в міліметрах буде відома після виїзду фахівців на об'єкт і уточнення всіх параметрів монтажу.

Якщо в натяжну стелю необхідно вбудувати точкові світильники, то висота опуска стелі може збільшуватися, в залежності від висоти вбудовування обраних світильників. Якщо світильник накладний, тоді буде мінімальний відступ стелі від базової 4 см. Якщо ж ваш світильник має глибину 8-12 см, то відповідно і вся стеля опуститиься на цю висоту.

накладний світильник не топиться в стелю

накладний світильник не топиться в стелю

вбудований світильник в натяжну стелю

вбудований світильник в натяжну стелю


Якщо лампа і кріплення точкового світильника втоплено в натяжну стелю, то розраховуючи відступ стелі враховуйте цю величину.

Вбудований трек опускає натяжна стеля.

Якщо ви плануєте вбудувати трек в натяжну стелю, то врахуйте, що мінімальний опуск стелі буде 6 см. Уважно подивіться чи немає у вас вікон в стелю, чи є над ними глуха планочка (добір), яка дозволяє опустити стелю. Якщо є 1-2 добори, тоді сміливо можете планувати вбудувати треки. Базовий профіль під ніші для трекових світильників має висоту 6 см. Хоча при покупці самих світильників, дивіться уважно - не всі можна вбудувати в натяжну стелю, шукайте з висотою 5,3-5,4 см.

опуск натяжної стелі з треком - 6 см

опуск натяжної стелі з треком - 6 см

на 6 см опуститься натяжна стеля з треком

на 6 см min опуститься натяжна стеля з треком


Освітлення це одне, а ось як бути зі шторами? Як опуститься стеля, якщо спробувати приховати гачки від штори за стелею.

Прихований карниз опустить натяжну стелю.

Є кілька технологій заховати карниз з натяжною стелею. Мінімальний опуск можливий 4 см. Якщо ж ми хочемо прихований шторний карниз, вбудований в натяжну стелю і щоб нічого не робити з базовою стелею, тоді стеля опуститься мінімум на 6 см. Конструкція профілю-карнизу має висоту 6 см, при цьому сходинка перепаду між основною стелею і смугою вздовж вікна буде 3 см. Цих 3 см досить, щоб приховати гачки і верхній край штори. Інші технології дозволяють зробити будь-який перепад висоти за допомогою додаткових брусків. Тут тільки питання: на скільки дозволяє висота вашого вікна опустити натяжна стеля? Зазвичай вікна до стелі все одно мають зверху глуху планку 6-7 см, мінімум 4 см - цього вистачає.

вбудований карниз в натяжну стелю - опуск 6 см

вбудований карниз в натяжну стелю - опуск 6 см


Зараз дуже багато різних дизайнерських рішень з натяжними стелями, які так чи інакше впливають на висоту опуску стелі. Найяскравішими і сучасними є світлові лінії.

Висота світлових ліній в стелі.

Яка висота вбудованих світлових ліній в натяжну стелю? Цей спеціальний профіль має невелику висоту і стеля опуститься стандартно - мінімум на 4 см. Тут вже все залежить від вашої базового стелі. Найчастіше по стелі йдуть різні дроти і комунікації, тому не завжди виходить щільно притиснути базовий профіль для підсвічування до бетонної стелі. Доводиться в місцях прокладених проводів підкладати під профіль спеціальні закладні і в результаті стеля опускається трохи більше, ніж на 4 см. Тому в ідеалі закладати опуск 6-7 см.

на 4 см min опуститься натяжна стеля зі світловими лініями

на 4 см min опуститься натяжна стеля зі світловими лініями

опуск натяжної стелі зі світловими лініями - 6-7 см

опуск натяжної стелі зі світловими лініями - 6-7 см


У випадках створення прихованого підсвічування за плівкою теж висота опуску натяжної стелі збільшується. Для створення розсіяного світіння через напівпрозорі натяжні стелі, за плівкою по всій площині базової стелі монтується світлодіодна стрічка, яка буде прихована плівкою. Для природного світіння необхідно простір за плівкою, щоб не було видно світлодіодних смуг, а склалося відчуття світіння всій поверхні - це приблизно 10 см по висоті.

опуск стелі із застельовим прихованим підсвічуванням

опуск стелі із застельовим прихованим підсвічуванням

монтаж світлодіодів в стелі

монтаж світлодіодів в стелі


Тоді розташувавши на існуючій стелі джерело освітлення, і опустивши натяжну стелю на 10 см, ми отримуємо розсіяне, схоже на денне, світло зі стелі.

Як опуститься стеля "із зірками"?


Для створення "зірок на стелі" за плівкою роззкидається оптоволокно, яке монтується в уже частково змонтоване полотно. Тому необхідний відступ від базової стелі мінімальний 10 см - це технічна необхідність. Тому якщо ви плануєте вбудувати небо в гіпсократонний короб, тоді враховуйте, що мінімальна висота короба бажана 11 см. Краще навіть зробити трохи більше, якщо дозволяє висота приміщення - буде красивіше - небо буде втоплено в гіпсокартон.
зоряне небо опускає стелю на 10 см мінімум

зоряне небо опускає стелю на 10 см мінімум

опуск натяжної стелі в гіпсокартоні

натяжна стеля на 10 см, гіпсокартон на 15 см опуск


Мінімальний і максимальний відступ для натяжної стелі.

Можна назвати величину мінімального і максимального відступу натяжної стелі по висоті. При монтажі тканинних натяжних стель в ідеальних умовах можна домогтися опуску всього 0,9 см, тому що такі стелі монтуються в спеціальний дуже маленький по висоті профіль і тому можливе досягнення такого результату. Але потрібно врахувати, що при такому малому відступі за натяжною стелею дуже складно заховати будь-які комунікації і проводку.

Максимальна висота відступу натяжної стелі практично не обмежена. Можна змонтувати натяжну стелю і на 10 см, і на 30 см нижче існуючої стелі, і навіть на 300 см, аби це відповідало поставленим завданням. У нашій практиці було побажання клієнта опустити стелю на 3 метри нижче існуючої, це було продиктовано дуже великою висотою виробничого приміщення та керівництво не хотіло опалювати зайві 3 метри висоти.

Також буває, що потрібно за стелею пропустити вентканал великого діаметра, тоді знову ж таки в залежності від побажань можна опустити на більшу чи меншу висоту натяжну стелю.

Як розрахувати висоту меблів при натяжній стелі?

Нам регулярно телефонують клієнти з питанням: як їм замовити заздалегідь меблі, але щоб потім вгадати її рівно під натяжну стелю. Адже меблі робляться не один день, а ремонт хочеться закінчити в найкоротші терміни. Тому ще до монтажу натяжних стель, люди хочуть вгадати орієнтовну висоту. По телефону або в статті ми вам не зможемо дати 100% точну висоту опуску, без огляду приміщення, відбивання рівня від нижньої точки базової стелі та інших нюансів.

Тому якщо ви хочете щоб меблі чітко підходили до натяжної стелі після установки - краще дочекатися накрутки профілю. Досвід показав, що почекати два тижні набагато дешевше, ніж потім підрізати фарбовані фасади у меблів. Бувають різні нюанси, ми по телефону не бачимо ваших світильників, не бачимо вікон в стелю, не бачимо якихось випираючих комунікацій, вентиляційних каналів на стелі та інших факторів, які впливають на опуск стелі. Умовно ми можемо тільки сказати мінімально можливі опуски при ідеальних умовах і то при рівній базовій стелі.

шафа до самої натяжної стелі з відступом 1 см

шафа до самої натяжної стелі з відступом 1 см

кухня майже під натяжну стелю з невеликим відступом

кухня майже під натяжну стелю з невеликим відступом


Скільки ж "з'їдає" натяжна стеля висоти в конкретно вашому приміщенні можна буде сказати за фактом накрутки профілю. Буває, що замірник візуально визначить одну висоту, а потім приїжджає монтажна бригада, починає свердлитися, а виявляється, що в цьому місці в стіні порожнечі - штукатурка замість цегли (реальний випадок) і доводиться крутитися нижче. Або виявляється, що виник якийсь вентканал, якого на замірі ще не було. Загалом, купа нюансів - не поспішайте )))

Статья захищена законом України, "Про захист авторських прав" і є інтелектуальною власністю автора. Використання як статей цілком, так і її окремих абзаців, без дозволу Автора, є кримінально караним діянням. Всі статті захищені системою депонування - при передруці посилання на mirpotolkov.com.ua обов'язкове.

Відео про висоту натяжної стеліПитання-відповідь:

► На скільки мінімально опускається натяжна стеля?

Профіль для натяжної стелі має висоту з гарпуном - 3 см, але стеля опуститься мінімум на 4 см, тому що під саму стелю складно прикрутити профіль - перфоратор не вміщається. Ще висота опуска залежить від комунікацій, що йдуть по стелі, вентканалів, висоти вбудованих світильників, висоти вбудованих карнизів в натяжну стелю.

► Чи встане натяжна стеля, якщо вікна до стелі?

Найчастіше навіть якщо вікна йдуть в стелю, зверху вікно має 1-2 добірних планки і отримуємо 6-12 см глухої частини вікна. Цього завжди вистачає для монтажу натяжної стелі. Зазвичй профіль прикручують прямо до рами (до додаткової планки). Потрібно спочатку побачити те, щоб над вікном щілини були якісно запінили і потім у вас не свистів вітер за стелею. Рідко буває, що над вікном немає добірних планок або вони приховані утеплювачем. Для монтажу натяжної стелі досить, щоб зверху над відкривною частиною вікна було хоча б 4 см. Знову ж потрібно дивитися на інші чинники: світильники, комунікації.

► На скільки вище меблів повинна бути стеля?

Якщо ви хочете отримати меблі практично до самої стелі, то в будь-якому випадку необхідний технологічний зазор в 1,5-2 см - для відкривання дверцят. Натяжна стеля - це полотно, яке може злегка провисати на 1-2 см - ви цього не побачите очима, але при відкриванні дверей можна пошкодити стелю.

Вам буде також цікаво: