МИР ПОТОЛКОВ
Київ, Софіївська Борщагівка
ул. Чубинського 2

RU UA

Що спочатку ШАФА або НАТЯЖНА стеля? Шафа до стелі.Є три варіанти сценарію як красиво вирішити питання шафа до стелі. З огляду на етапи монтажу стелі і шаф, в будь-якому рішенні є свої плюси і мінуси. У перших двох сценаріях у вас або шафа прив'язана до стелі, або стеля змонтована над шафою і її не можна зняти, не потривоживши шафу. Третій варіант - все окремо, але поки не поставите шафу - буде не красиво )))
Всі ці способи також добре підходять і для установки кухонних меблів під натяжну стелю.

Мрія перфекціоніста - варіант 1

Коли все рівненько, чітко й без зазорів. Для цього спочатку монтується шафа, а потім до неї кріпиться натяжна стеля. У шафі зверху передбачається глуха частина, яка згодом закривається натяжною стелею. Тут головне вгадати висоту цієї планки, щоб досягти повної гармонії. Висота опуску стелі залежить від виступаючих комунікацій на стелі, вентканалів, розподільних коробок і вбудованих світильників. Тому настійно рекомендуємо спочатку ознайомитися зі статтею про висоту натяжної стелі.
монтаж натяжної стелі до шафи

монтаж натяжної стелі до шафи

натяжна стеля монтується до шафи

натяжна стеля монтується до шафи


На цьому об'єкті залишити зверху планочку над фасадом - це задумка дизайнера. І технічно в будь-якому випадку неможливо зробити фасад, що відкривається, впритул до натяжної стелі, 1-2 см необхідно залишати.
натяжна стеля кріплення до шафи

натяжна стеля кріплення до шафи


В середньому, зазвичай 7 см цоколя зверху досить і для вбудованих карнизів, і для треків, і для расподільчих коробок. В результаті ви отримуєте ідеально вбудовану шафу та ідеально прилягаючу стелю. Для досягнення Вау-ефекту - важливо вибрати натяжну стелю прихованого монтажу, безщілинне кріплення Fixo - без всяких пластикових плінтусів і заглушок. Зверніть на це увагу при виборі стель , щоб ваші старання з шафою не були марними.

Спочатку ремонт, потім меблі - варіант 2

Другий варіант - це лінійна послідовність, коли спочатку закінчуємо всі оздоблювальні роботи і власне натяжні стелі. А потім замовляються всі меблі й високі шафи.

спочатку натяжна стеля потім шафа

спочатку натяжна стеля потім шафа

шафи під натяжною стелею впритул

шафи під натяжною стелею впритул


В цьому випадку шафу потрібно робити на 1.5-2 сантиметра нижче натяжної стелі. Цей зазор ви навряд чи помітите з підлоги, але він необхідний для відкривання розпашних дверей. Можна й без зазора, як на фото з сірою шафою нижче. Тут просто самі фасади распашні зробили нижче, а корпус шафи чітко впирається в стелю. Для цього зверху було зроблено подвійне ДСП для верхньої кришки шафи.
шафу зробили майже під саму стелю

шафу зробили майже під саму стелю

спочатку була стеля, а потім шафа

спочатку була стеля, а потім шафа


Плюси цього рішення очевидні:
  • Все по порядку, без поспіху, спочатку ремонт, потім меблі.
  • Шафи у вас не прив'язані до стелі і ви можете їх пересувати. Не питайте навіщо, для деяких це важливо...
Але у вас не буде можливості відстебнути натяжну стелю над шафою, не відсуваючи її або не розбираючи її. Знову ж вона і не потрібна.

Ніша для шафи в стелі - варіант 3

І третій варіант - компромісне рішення перших двох способів, коли хочеться й ідеально, й окремо. Ви як і в другому випадку, спочатку одержуєте готовий ремонт зі стелями, а потім вбудовану шафу до стелі. Завдяки заздалегідь облаштованій ніші в стелі, шафа виходить втоплена в стелю, але ніяк не прив'язана до нього.
ніша в натяжній стелі для шафи

ніша в натяжній стелі для шафи

шафа в заздалегідь зроблену нішу

шафа в заздалегідь зроблену нішу


На цьому об'єкті ніяк не можна було зробити стелю на всю площу, а потім шафу. Адже по периметру стелі тіньовий шов і над шафою він повинен логічно продовжуватися. Тому була використана технологія створення ніші за допомогою фарбованого бруска. До бруска вже був укріплений тіньової профіль для натяжної стелі, а далі в цю нішу чітко постане шафа, закривши брусок. Далі буде ))

монтаж ніші в натяжній стелі під шафу

монтаж ніші в натяжній стелі під шафу

в нішу вбудували шафу після стелі

в нішу вбудували шафу після стелі


У цій кімнаті також шафа повинна бути вбудованою, а по периметру стелі буде підсвічування. Тобто не можна було встановити стелю і над шафою, потрібно було зробити пряму лінію підсвічування, щоб шафа виглядала реально втопленою в стіну. Тут знову ж таки прийшов на допомогу брусок, до якого прикручений білий ширяючий профіль для натяжної стелі для підсвічування.

При такій технології, послідовність робіт стандартна, але вам не потрібно заздалегідь вгадувати висоту опуску стелі, не потрібно поспіхом замовляти частину меблів, щоб до неї причепити стелю. Все йде своєю чергою, і меблі виходять вбудовані без зазорів зверху.

Найцікавіше про натяжні стелі:


Кріплення до плитки натяжної стелі
Шторна ніша в стелі
Як замінити лампочку в світильнику