МИР ПОТОЛКОВ
Київ, Софіївська Борщагівка
ул. Чубинського 2

RU UA

ГІПСОКАРТОННИЙ короб для НАТЯЖНОЇ СТЕЛІ.


Хоча більшість рішень на стелі сьогодні можна реалізувати за допомогою натяжної стелі, іноді все ж виникає питання: як кріпиться натяжна стеля до гіпсокартону, як підготувати короб для натяжної стелі. Зараз гіпсокартонні короби перед натяжною стелею створюються в місцях нагрівання: навколо каміна, в місцях укладання потужних вентиляційних каналів. Далі без зайвої води.

гіпсокартонний короб під натяжну стелю

гіпсокартонний короб під натяжну стелю

Що потрібно знати:

Запам'ятайте раз і назавжди. Натяжні стелі завжди встановлюються після монтажу гіпсокартону. А точніше після монтажу, шпаклювання та фарбування гіпсокартонної конструкції. Більш того, як правило, після закінчення, всіх будівельних робіт.

Як правило, при комбінуванні натяжних стель і гіпсокартону, рівні цих стель не збігаються. Тобто рівень гіпсокартонної стелі, наприклад, 2,6 м від підлоги, а натяжної - 2,65 м. Наприклад, ви робите по периметру кімнати гіпсокартонний короб, висота цього короба не може бути менше 5 см. Чому? Тому що натяжна стеля опускається мінімум на 4 см. І якщо опустити гіпсокартон на 5 см, а натяжна на 4, то ступінь переходу виходить 5-4 = 1 см - це буде виглядати дивно. Якщо ж вам більше подобатися перехід наприклад 10 см. Тоді гіпсокартонну стелю потрібно опустити на 10 + 4 (то скільки забере натяжна) = 14 см.

схема гіпсокартонний короб з натяжною стелею

схема гіпсокартонний короб з натяжною стелею

При проектуванні комбінованих стель, необхідно розуміти, що натяжна стеля буде кріпитися до вертикальної поверхні гіпсокартонного короба. І добре якщо при прикручуванні профілів до гіпсокартону, монтажники випадково потраплять в металевий каркас за гіпсокартоном. У цьому випадку з'єднання буде міцним і надійним. Але такі випадковості не часто відбуваються. Тому що б конструкція була міцною і надійною, краще вертикальні гіпсокартонні елементи робити зі стінового гіпсокартону, а ще краще в два шари. Або ж розрахувати висоту так, щоб шуруп, яким будуть кріпити профіль під натяжні стелі, точно потрапив в металевий профіль CD 60 або UD 27. Тут все просто шуруп буде крутитися приблизно на 2,5 см вище рівня натяжної стелі.

Якщо ви плануєте монтаж натяжних стель в короб з гіпсокартону, при цьому знаєте що площа натяжної стелі буде більше 40 м.кв., то ви повинні розуміти що навантаження на вертикальні частини гіпсокартонної стелі буде велике. В цьому випадку вертикальну частину конструкції краще посилити. А саме, заховати дерев'яну рейку по периметру всієї конструкції, де будуть кріпитися профілі натяжних стель. Центр рейки повинен знаходитися на висоті 25-30 мм. від передбачуваного рівня натяжної стелі. Як показано на малюнку.
як зміцнити короб під натяжну стелю

як зміцнити короб під натяжну стелю

Зараз дуже-дуже рідко роблять гіпсокартонні конструкції щоб потім підсвітити натяжну стелю, тому що набагато простіше, дешевше і сучасніше виглядають парящі натяжні стелі . Але якщо раптом з якихось причин ви все ж хочете створити короб з поличкою для підсвічування, зверніть увагу, що є обмеження за розмірами полички і по висоті короба. Адже не в кожний короб потім можна буде встановити натяжну стелю.

як зміцнити короб під натяжну стелю

як зміцнити короб під натяжну стелю

або просто запам'ятайте наступне. Що при монтажі короба під приховане світло висота ніші не може бути менше 100 мм, а глибина ніші не може бути глибше 100 мм. Тільки в цьому випадку можливий монтаж натяжної стелі і тільки в тому випадку ви отримаєте стелю з прихованим підсвічуванням, яка буде вас радувати багато десятиліть.

Монтаж світлодіодних стрічок в гіпсокартонні ніші під приховане освітлення повинен проводитися тільки після монтажу натяжних стель. Так як ці стрічки реально заважають, особливо якщо висота ніші близько 100 мм.

підсвічування натяжної стелі в гіпсокартоном коробі

підсвічування натяжної стелі в гіпсокартоном коробі

Стаття захищена законом України, "Про захист авторських прав" і є інтелектуальною власністю автора. Використання як статей цілком, так і її окремих абзаців, без дозволу Автора, є кримінально караним діянням. Всі статті захищені системою депонування - при передруці посилання на mirpotolkov.com.ua обов'язкове.

Вопрос-ответ:

► Чи потрібно якось готувати короб для установки натяжної стелі?

Якщо це звичайна кімната і по периметру у вас планується гіпсокартонний короб, а всередині - натяжна стеля. То ніяк не потрібно якось по-особливому готувати короб для монтажу натяжної стелі. Хіба що краще на торцеву частину короба можна використовувати стіновий гіпсокартон - він міцніший. Це якщо натяжна стеля буде до 25 кв.м.

► Як зміцнювати гіпсокартонний короб?

Якщо вставка натяжної стелі буде великого розміру, припустимо більше 30 кв.м., то звичайно натяг полотна буде високим. У цьому випадку варто передбачити в гіпсокартонному коробі вкладку брусків в місцях кріплення натяжної стелі. Потрібно розрахувати на якому приблизно рівні планується натяжна стеля і на 3 см вище закласти брусок за гіпсокартон.

► У яких випадках не можна робити гіпсокартонний короб під стелею?

Зазвичай тільки в одному випадку - коли короб не поміщається. Тобто якщо у вас вже виведений кондиціонер і внутрішній його блок досить високо під стелею, тоді ви ніяк не зможете зробити короб. Точніше і тут є вихід - не робити короб саме біля тієї стіни, а зробити асиметричний короб. Завжди є вихід - немає нічого неможливого.

► Чи потрібен гіпсокартон для шторної ніші?

Технологія натяжних стель досягла того рівня, коли гіпсокартон взагалі не потрібен. Зараз всюди робляться вбудовані карнизи для штор прямо в натяжній стелі без будь-якого гіпсокартону. Тому не поспішайте в ремонті щось крутити з гіпсокартону, всі ніші і підсвічування робляться спеціальними профілями в натяжній стелі.

Інші статті про натяжні стелі:
підготовка приміщення
підготовка приміщення до встановлення стелі
гіпсокартонні або натяжні
гіпсокартонні або натяжні
натяжна стеля на плитку
кріплення до плитки
ВІДГУКИ
ФОТО
КОЛЬОРИ