ФРАНЦУЗЬКІ АБО КИТАЙСЬКІ натяжні стелі? Як відрізнити?

"Французькі натяжні стелі" як гріє слух це чарівне словосполучення рядовому покупцеві подібної продукції, який планує ремонт квартири. А якщо не французький? Це катастрофа? При цьому ніхто і ніколи не замислюється, а чому саме так. У Франції, що краще працює хімічна промисловість, ніж де-інде (мається на увазі виробництво плівки)?

Трошки історії. Натяжні стелі були придумані однією французькою компанією років так 30 тому. Компанія, назвемо її "компанія Х", дійсно гідно може називатися основоположником технології натяжних стель. Але ця компанія не працює на українському ринку. Всі французькі натяжні стелі всіх виробників на Україні - українського виробництва.

Поясню чому, тому що кінцевим виробником натяжної стелі є організація, яка робить розкрій плівки під ваш розмір і відповідно встановлює його. Ця стеля українського виробництва 15 років тому мала в основі французьку плівку, а інші комплектуючі профіль і гарпун - теж українські.

французькі або китайські натяжні стелі

французькі або китайські натяжні стелі

як визначити європейську натяжну стелю

як визначити європейську натяжну стелю

якісні китайські натяжні стелі

якісні китайські натяжні стелі

фото натяжні стелі в Києві

фото натяжні стелі в Києві


На сьогодні 99% плівки в Україні - проводиться в Китаї і до нас завозиться цілими контейнерами з рулонами. Завозити з Китаю (або з іншого міфічного місця) контейнерами плівку може дозволити собі дуже мала кількість виробників в Україні. Їх можна порахувати на пальцях, тому дуже легко відстежити - ніхто в 2021 році з Європи плівку не возить. Більш того, ми самі регулярно поставляємо натяжні стелі в Європу з китайської плівки. Тому питання: як відрізнити це французькі або китайські натяжні стелі - взагалі не актуальне.

А що це за залишок 1% плівки в Україні, запитаєте ви, звідки вона, хто її виробник? Це будь-які залишки з минулого століття, які завалялися у когось на складі, і ми їх не можемо відстежити.

Міфи про європейські натяжні стелі.

По телефону в деяких компаніях вам можуть сказати, що саме вони продають ексклюзивні німецькі натяжні стелі і навіть покажуть каталог Lackfolie. Насправді каталог у них завалявся з давніх часів, а плівку вони, як і всі інші, будуть продавати китайську.

Ще є популярний міф про бельгійські натяжні стелі, у деяких ви навіть виявите документи на цю плівку. Насправді був такий момент в історії натяжних стель, що пару контейнерів прийшло не безпосередньо з Китаю, а робило «пересадку» в Бельгії і навіть одна фірма оформила цю плівку під торговою маркою Polyplast. Звідси і виник цей міф, який обріс подробицями і навіть розкрутився в окремий бренд))

Які вони китайські натяжні стелі?

Зараз в Україні все натяжні стелі робляться виключно з плівки ПВХ китайського виробництва, власне як і все-все-все інше в цьому світі. Тому обурюватися або шукати альтернативи немає сенсу. Правда, до нас завозять плівку декількох виробників, тобто з декількох китайських заводів, тому стеля стелі не рівня. Плівки мають різну щільність, що позначається на їх міцності, довговічності та інших характеристиках. Також є реальні історії про плівку, що видає запах. Ми самі з такою не стикалися, але багато про це чули, так що обіцяти вам, що будь-які китайські натяжні стелі в Україні хороші - НЕ можемо.

Ми давно і успішно працюємо з плівкою виробництва MSD Китай. Цей матеріал добре себе зарекомендував як в процесі монтажу, так і в процесі подальшої експлуатації. Китайська плівка на сьогодні стала дуже хорошої якості, вона щільна, еластична, потрібної ширини і з величезною палітрою кольорів. Вона не видає ніяких запахів в процесі життєдіяльності, вона містить необхідні 60% пластифікаторів, які перешкоджають розпаду і потрапляння в повітря будь-яких шкідливих часток. У нас є необхідний санітарно-гігієнічний висновок і пожежний сертифікат на цю плівку.Детальніше тут.

Де виробляють натяжні стелі?

Як було написано вище, плівка у більшості компаній має одну країну-виробника. Але у нас прийнято розділяти поняття виробник комплектуючих і виробник натяжних стель. Всі натяжні стелі виробляються, тобто розкрій та встановлення - робиться українськими організаціями.

Всі комплектуючі крім плівки, також робляться в Україні. Нерозумно було б з Європи везти алюмінієвий профіль, якщо у нас на будь-якому вагоноремонтному або ще якому-небудь заводі є штампувальні цехи, а якщо взяти до уваги, що температура плавлення алюмінію не надто висока, то це ще простіше ніж виробляти чавунні батареї. І якщо випадок з "баварськими сосисками", які вже точно ніхто з Баварії не тягне, можна назвати розкручуванням бренду або рецептури, то "французькі натяжні стелі" це неіснуючий бренд.

Остерігайтеся підробок ))

Деякі великі виробники натяжних стель України розповідають або пишуть на своїх сайтах страшилки типу "остерігайтеся підробок". Цікаво, що мається на увазі? У моєму розумінні, підробка - це коли є відома торгова марка, бренд, а десь в підвалі на Малій Арнаутській Одеси виготовляється схожий виріб й на нього клеїться ця торгова марка. У випадку з натяжними стелями у нас немає такого виробника, про який знала б кожна людина (як наприклад виробники автомобілів або спортивного одягу).

У кращому випадку цю торгову марку знають інші виробники стель, але ніяк не звичайні люди, що роблять у себе ремонт квартири. Тому власне і підробляти нічого. Якщо і відкривається яке-небудь мале виробництво, то обов'язково придумають якусь свою торгову марку (з крутою назвою) і аж ніяк не будуть використовувати чужу теж не особливо відому. І заклики "тільки наш гарантійний талон захищений голограмою" мені здаються смішні. Тому як ніхто і не продає продукцію під вашою торговою маркою. Тут я б не говорив про підробку.

Звичайно, на ринку є виробники стель, які можуть продавати не якісну продукцію. Звичайно, не можна не сказати про деяких непорядних виробників, які можуть, наприклад, передрати або як говорили у нас в інституті скозліть геометрію профілю або гарпуна і використовувати її, забувши про захист авторських прав. Але це не підробка торгової марки, а порушення авторських прав, яке, звичайно, має бути покараний.

Стаття захищена законом України, "Про захист авторських прав" і є інтелектуальною власністю автора. Використання як статей цілком, так і її окремих абзаців, без дозволу Автора, є кримінально караним діянням. Всі статті захищені системою депонування - при передруці посилання на mirpotolkov.com.ua обов'язкове.

Питання відповідь:

► Що краще натяжні стелі або гіпсокартонні?

Переваги натяжних стель очевидні: це швидко і все робиться "під ключ" - вам не потрібно закуповувати матеріали і займатися доставкою. Натяжні стелі на всю квартиру вам встановлять за 2-5 днів. Вони не тріскаються, не жовтіють, рятують ремонт при затопленні, найчастіше дешевше, ніж гіпсокартонні. У гіпсокартонних стель теж є переваги: ​​при бажанні їх можна змонтувати самостійно, можна перефарбувати якщо потріскаються теж самостійно.

► Яка стеля дешевше: натяжна або гіпсокартонна?

У даній статті ми докладно розрахували вартість гіпсокартонної стелі, з усіма матеріалами, роботою монтажника, маляра, і з урахуванням доставок і вивезення сміття. У нас вийшло, що натяжну стелю замовляти значно вигідніше, ніж гіпсокартонну. Природно, на кожному об'єкті вартість буде залежати від загального обсягу. Ми брали в розрахунок стандартне приміщення 4х4 м і рівну однорівневу стелю. Якщо брати будь-які декоративні рішення з вбудованими треками або світловими лініями, то обидва варіанти стель будуть набагато дорожче за квадратний метр. Але ціна збільшиться в обох випадках.

► Яка стеля екологічніша: натяжна або гіпсокартонна?

Для всіх здається очевидним, що раз натяжні стелі зроблені з ПВХ, то вони швидше за все шкідливі. А слово гіпсокартон асоціюється з гіпсом - це самий природний матеріал, який можна придумати. Але якщо поглянути на ці два матеріали не з точки зору їх складу, а з точки зору корисності в процесі експлуатації, тобто нюанси. Гіпсокартон більш пористий матеріал і може вбирати в себе вологу, потім в цьому середовищі можуть розвиватися хвороботворні бактерії і приносити шкоду людям. У разі натяжних стель - плівка настільки щільна, що абсолютно нічого не вбирає і не виділяє. Натяжна стеля стоїть зовсім непохитно довгі роки, не виділяючи в приміщення нічого. Пофарбована стеля тріскається і від неї постійно відстають дрібні частинки пилу в повітря, від натяжної стелі нічого не відділяється. Загалом, якщо ви не збираєтеся їсти натяжну стелю, то вона абсолютно нешкідлива.

Вам буде також цікаво:
Що таке натяжні стелі?
Переаги та недоліки.
Гіпсокартонні або натяжні стелі?