МИР ПОТОЛКОВ
Київ, Софіївська Борщагівка
ул. Чубинського 2

RU UA

ПІДВІСНІ СТЕЛІ: ВИДИ І ХАРАКТЕРИСТИКИ


Кожний раз, коли мене запитують про підвісні стелі , у мене виникає тривала пауза. Трохи помовчавши, я акуратно цікавлюся, яку суть мій співрозмовник вкладає в поняття підвісні стелі. І якщо мені вдається довідатися, що він мав на увазі, тоді я, розправивши крила, можу дати зрозумілу відповідь на поставлене запитання. Давайте розберемося, що ж таке підвісні стелі.
Вікіпедія пише:
- Підвісні стелі - оздобна конструкція, що підвішується до основної стелі. Підвісні стелі застосовуються в декоративних цілях, для поліпшення акустики або приглушення шуму, а також з метою створити закритий простір під основною стелею для розведення кабелів або труб, установки елементів освітлення.

І я з нею, абсолютно, згоден. Ось тільки, виходячи з визначення підвісні стелі , можна зробити висновок, що такими є практично всі види стель. А не підвісною стелею, буде тільки шпакльоване і забарвлене перекриття будівель (будь то панелі, моноліт або дерев'яні балки). Іншими словами натяжні стелі , гіпсокартонні стелі, рейкові стелі, касетні (армстронг) стелі, гратчасті стелі це всі види підвісних стель. Тому, запитуючи про підвісні стелі, необхідно знати, що конкретно ви хочете.

рівна підвісна стеля з плівки

рівна підвісна стеля з плівки

підвісна і натяжна стеля з підсвічуванням

підвісна і натяжна стеля з підсвічуванням

дворівнева підвісна стеля, що світиться

дворівнева підвісна стеля, що світиться

підвісні стелі фото

підвісні стелі фото

світлові лінії в натяжній стелі

світлові лінії в натяжній стелі

підвісна стеля що світиться

підвісна стеля що світиться

приховане підсвічування за підвісною стелею

приховане підсвічування за підвісною стелею

підвісна стеля з ПВХ плівки в ванній

підвісна стеля з ПВХ плівки в ванній

красива підвісна стеля фото

красива підвісна стеля фото

фотографія підвісної стелі в спальні

фотографія підвісної стелі в спальні

незвичайна підвісна стеля

незвичайна підвісна стеля

фотодрук на підвісній стелі

фотодрук на підвісній стелі

світяться смуги в підвісній стелі

світяться смуги в підвісній стелі

дворівнева підвісна стеля

дворівнева підвісна стеля

підвісна стеля з підсвічуванням

підвісна стеля з підсвічуванням

оригінальна стеля з підсвічуванням

оригінальна стеля з підсвічуванням


Всі підвісні стелі відрізняються тим, що дуже швидко монтуються, при цьому можна як вирівняти базову стелю в горизонті, так і навпаки нахилити в якийсь бік, якщо це необхідно. Підвісні стелі з гіпсокартону трохи довше монтуються, так як після монтажу каркасу необхідні ще шпаклювальні і фарбувальні роботи. Так, наприклад, в приміщенні 16 м.кв. будь-яку підвісну стелю можна змонтувати за 7-8 годин, крім гіпсокартонної. Гіпсокартонна стеля буде монтуватися 3-4 дня - це з урахуванням часу на монтаж, шпаклівку, грунтовку, висихання, затірку і фарбування. Тому для зменшення трудомісткості і вартості підвісних стель, рекомендую встановлювати натяжні стелі, замість гіпсокартонних.

Види підвісних стель:

► Натяжні стелі

Це найпоширеніший в житлових квартирах варіант стелі. Робиться з ПВХ полотен, які монтуються в спеціальний профіль, накручений до стін. Дуже зрідка натяжна стеля може монтуватися до базової стелі. На сьогодні технологія і різні профілі для натяжних стель дозволяють реалізувати будь-які дизайнерські рішення: ніші, приховані підсвічування, вбудовані карнизи для штор, перепади рівнів, зірки на стелі і багато іншого. Плюсом є швидкість монтажу, довговічність, можливість протерти вологою ганчіркою, можливість демонтувати і встановити повторно при затопленні сусідами. Ідеально підходить для вологих приміщень, не вбирає воду, не тріскається, не змінює колір. Натяжну стелю дуже складно зробити своїми руками, потрібні кваліфіковані фахівці і інструменти. Також вам роблять все "під ключ", не потрібно закуповувати матеріали, доставляти, вивозити сміття.

► Гіпсокартонна стеля

Це теж дуже поширений варіант підвісної стелі для квартир. Робиться зі спеціального матеріалу на сонове гіпсу, з двох сторін закритого картоном. Є умовно вологостійкі варіанти для санвузлів. На базову стелю кожні 40 см кріпиться металевий профіль сіткою, а потім до нього кріпляться листи гіпсокартону. Потім їх шпаклюють, заклеюють склохолстом, грунтують, фарбують 2 рази. Загалом, досить довга і трудомістка технологія. Закупівля матеріалів, доставка і вивезення сміття найчастіше справа господаря квартири. Пошук окремо гіпсокартонщиків, малярів - теж окремий процес. За вартістю цей варіант підвісної стелі виходить дорожче попереднього. З плюсів: звичний традиційний варіант, можна при бажанні зробити самостійно. За особливостями: часто тріскається відразу або через рік, через деякий час може жовтіти, обсипатися, потрібно перефарбовувати. Повністю псується при затопленні. Погано себе веде у вологих приміщеннях, фарба насичується вологою і тріскається.

► Плити стельові

Це найдешевший, але не популярний для квартир вид підвісної стелі. Пенополістерольні плити можна купити в будь-якому будівельному магазині і навіть в популярному інтернет-магазині. Їх можна самостійно встановити під базовою стелею. Монтуються в каркас плити 60х60 см, які при необхідності можна виймати і вставляти назад.

► Рейкові стелі

Рейки або вагонка - схожий вид підвісних стель, монтується в каркас на якійсь відстані від бетонної стелі. Виконує всі ті ж функції, що і перші два варіанти. Плюси: недорого, можна самостійно змонтувати і демонтувати при необхідності. Виглядає не дуже затишно.

Натяжні стелі від 650 грн/м2
Гіпсокартонні стелі від 1150 грн/м2
✅ Армстронг на стелю від 550 грн/м2
✅ Вагонка на стелю від 450 грн/м2

Ціна на підвісні стелі (натяжні):

ДОВЖИНА: м

ШИРИНА: м


СТИК зі стіною:

   

   


Світильники: шт.

Кути: шт.


Натяжні стелі матової фактури візуально виглядають як пофарбований гіпсокартон. Визначити з якого матеріалу зроблено підвісну стелю зможе тільки фахівець (і то якщо є під рукою драбина).
красива підвісна стеля на кухні

красива підвісна стеля на кухні


Конструкційні можливості і вибір фактур, кольорів, експлуатаційні характеристики у натяжних стель краще. Тому зараз натяжні стелі , як вид підвісних стель, активно витісняють з ринку інші види. Решта ж видів підвісних стель найчастіше використовуються поза житловими приміщеннями, в офісах, промислових будівлях і торгово-розважальних центрах. Але так як дана стаття орієнтована на приватних людей, а не на директорів заводів, я докладно зупинятися на цьому не буду, і готовий завжди відповісти на ваші листи.

Переваги підвісних стель:

- Легко вирівняти навіть найкривішу базову стелю
- За підвісною стелею можна прокласти будь-які комунікації, дроти, труби, вентиляцію
- Підвісні стелі можуть бути дворівневими
- За допомогою конструкцій на стелі можна виділити функціональні зони в приміщенні
- Правильно продумавши дизайн підвісної стелі, можна приховати недоліки початкової форми, виділити центр кімнати, зробити приховані підсвічування

Недоліки підвісних стель:

- Підвісна стеля трохи опускається в порівнянні з базовою на 3-5 см, а то і більше

Стаття захищена законом України, "Про захист авторських прав" і є інтелектуальною власністю автора. Використання як статей цілком, так і її окремих абзаців, без дозволу Автора, є кримінально караним діянням. Всі статті захищені системою депонування - при передруці посилання на mirpotolkov.com.ua обов'язкове.

Вопрос-ответ:

► Які бувають підвісні стелі?

Найпоширеніші види:
гіпсокартонна - гіпсокартонні плити на металеві профілі кріпляться до базової стелі
натяжна - ПВХ полотна кріпляться в металеві профілі, прикручені до стін
рейкова - з пластикових або металевих рейок, закріплених в каркас до стін або до стелі
касетний - типу армстронг, плити пінополістірольні, закріплені в каркас-сітку до базової стелі

► Яку підвісну стелю краще вибрати?

Для житлових приміщень найкраще підходять натяжні стелі або гіпсокартон. Натяжні стелі більш довговічні і частіше робляться без участі клієнта. Гіпсократоні стелі - застаріле рішення, рано чи пізно тріскаються, але вважаються більш екологічними.

► Коли встановлювати підвісну стелю?

Якщо це гіпсокартон, то монтаж зі шпаклівкою і фарбуванням займає 1,5 місяці, тому його роблять в процесі всього ремонту. Підвісну натяжну стелю найчастіше роблять в самому кінці ремонту, коли вже на стіни поклеєні шпалери або вони пофарбовані.

Вам буде також цікаво: