РЕЙКИ в натяжну стелю. ПЕРЕГОРОДКА в натяжній стелі.

У сучасних інтер'єрах повсюдно дизайнери використовують дерев'яні рейки в якості перегородок або настінного декору. І виникає питання, що спочатку робити рейки або стелі? Залежно від їх розташування і матеріалу виготовлення, є різна послідовність дій. Якщо рейки зроблені з дерева або з МДФ, то до них можна сміливо кріпити профіль для натяжної стелі, якщо ж це гіпсові панелі 3Д-рейки, то необхідні додаткові хитрощі при монтажі.
декоративні рейки до стелі - тренд в дизайні

декоративні рейки в стелю - тренд в дизайні


Залежно від матеріалу виготовлення рейок, технологія стикування їх зі стелею може бути різна. Не всі рейки однаково дерев'яні! Як це не дивно, але є кілька технологій самого рейкового декору на стіну. Спробуємо розглянути всі варіанти.

Рейки на стіні до натяжної стелі

Почнемо з найпростішого в реалізації варіанту. В даному випадку спочатку монтується натяжна стеля на все приміщення і впритул до стін, а потім вже замовляється МДФ панель з рейками. За своєю технологією - це цілісний щит з вже приклеєними до нього рейками, вам залишається тільки заміряти чітко висоту від підлоги до натяжної стелі (мінус 5 мм), замовити його в будь-якому кольорі або шпоні, а потім приклеїти на стіну чітко під стелею (з відступом в пару міліметрів, щоб не шкрябнути). Тобто фактично рейки саме до натяжної стелі ніяк не закріплені, вони просто злегка доторкаються до неї.
фарбовані рейки на стіні до натяжної стелі

фарбовані рейки на стіні до натяжної стелі

рейковий декор на стіні до натяжної стелі

рейковий декор на стіні до натяжної стелі

натяжна стеля і дерев'яні рейки на стіні

натяжна стеля і дерев'яні рейки на стіні

натяжна стеля над рейками на стіні

натяжна стеля над рейками на стіні


На всіх цих об'єктах спочатку ставилася натяжна стеля з усіма нішами і треками, а потім замовлялися рейки на стіну чітко за вже відомими розмірами. Тут скрізь не окремі палички, а цілісне полотно-щит з рейками пофарбованими в потрібний колір або шпонованим в потрібний відтінок дерева. Якщо ви шукаєте, де таке добро робиться - телефонуйте підкажемо, вони відправляють в будь-яке місто, а поклеїти їх може будь-який мебляр.

Рейки в натяжну стелю з підсвічуванням

Більш ефектний варіант - це втоплені в натяжну стелю рейки з прихованим підсвічуванням. Стеля як би ширяє, а рейки стильно зникають в світловій хмарі. Саме в цьому випадку важливо розуміти з чого зроблена сама декоративна панель. Якщо це щільний матеріал: дерево або МДФ, тоді парящій профіль для натяжної стелі буде кріпитися прямо до рейок. Спочатку на стіну монтується-клеїться рейковий декор в ідеалі до самої базової стелі. Зверху вузьку смугу бетонної стелі над рейками бажано фарбувати в чорний колір, щоб після завершення, заглядаючи між рейками НЕ зяяв бетон. У нас тут рейок не вистачало по довжині на всю стіну до стелі, але так як стеля все одно вимушено опускалася на 10 см, тому ми фарбували і смугу базової стелі, і смугу на стіні про всяк випадок:
процес монтажу рейок й стелі

спочатку рейки і фарбування смуги бетону

натяжна стеля кріплення до рейок на стіні

натяжна стеля кріплення до рейок на стіні


Далі завдання ускладнюється, якщо рейкова панель зроблена з гіпсу, тобто до неї міцно не закріпитися, але потрібно зробити ефект ширяючої стелі з підсвічуванням. Ось у нас був об'єкт з гіпсовими 3Д-панелями імітація рейок, яку потім пофарбували з балончика в чорний колір. Зверху над панеллю потрібно передбачити на рівні кріплення профілю жорстку заставну в колір рейок, це може бути брусок або плитка. На даному об'єкті нам ще потрібно було якось зрівняти рівень профілю з сусідньою стіною, яка трохи виступала.
натяжна стеля на гіпсові рейки

кріплення ширяючої стелі на гіпсові рейки


підсвічування натяжної стелі над брусками

підсвічування натяжної стелі над брусками

В результаті вийшло дуже круто і надійно. Аналогічно робляться натяжні стелі з іншими об'ємними 3Д-панелями.
натяжна стеля на гіпсові рейки

кріплення ширяючої стелі на гіпсові 3d-панелі


Спочатку клеються панелі, зверху зафарбовується смуга бетонної стелі в потрібний колір, а потім натяжна стеля. В даному випадку був використаний дерев'яний брусок, а під ним стельовий профіль для натяжної стелі. Тобто натяжна стеля кріпилася в цьому місці не до стіни і не до заставної на стіні, а саме до базової стелі за допомогою фарбованого бруска. Цю технологію використовують і з рейками на стіні або з перегородками.

Перегородка з брусків в натяжну стелю

Найзагадковіше інтер'єрне рішення, яке всі дизайнери малюють і ніхто не знає, як його реалізувати)) Як же встановити перегородку з брусків, щоб вона потопала в натяжній стелі? Що робити спочатку: перегородку з рейок або натяжну стелю? Можна в будь-якій послідовності. Якщо у вас вже є підлогове покриття й стіни пофарбовані, тоді можна сміливо монтувати дерев'яні бруски від підлоги до базової стелі. Попередньо потрібно пофарбувати шматочок базової стелі в певному місці, щоб між деревинками в ніші не було видно бетону. Після установки рейкової перегородки ми навколо впритул обходимо їх натяжною стелею, кріпимо до базової стелі за допомогою бруска і стельового профілю. Цей варіант підходить, якщо перегородка буде з одного боку упиратися в стіну, тобто вона не буде в середині натяжної стелі.

монтаж рейкової перегородки в натяжну стелю

монтаж рейкової перегородки в натяжну стелю


Якщо ж рейки знаходяться по центру кімнати і відповідно посередині натяжної стелі, тоді без швів готову перегородку не оминути. У такому випадку існує другий алгоритм. Спочатку готується місце під перегородку в натяжній стелі по заданих розмірах. Вам потрібно заздалегідь уточнити у виробників перегородок всі габаритні розміри і спосіб кріплення, уточнити можливість подальшого закріплення брусків в нішу. Після цього ми облаштовуємо нішу в натяжній стелі потрібної ширини, довжини і глибини за допомогою стельового кріплення або спеціального профілю-ніші.

натяжна стеля до перегородки з брусків

візуалізація і процес монтажу ніші в стелі для перегородки

Ця ж послідовність робіт підходить якщо ремонт в квартирі ще не зовсім закінчений: немає підлогового покриття і немає обробки на стінах, тоді встановлювати дерев'яну перегородку зарано - її можуть пошкодити. Зате натяжну стелю можна почати монтувати, якщо стіни поштукатурені. Дивись послідовність робіт вище.

Рейкова перегородка з підсвічуванням в натяжну стелю

Навіть таке завдання із зірочкою ми зможемо реалізувати. Принцип залишається таким же, як описувалося вище. Залежно від розташування перегородки: по центру кімнати або впирається в стіну, ми робимо стелю або до, або після брусків. І для підсвічування стеля не щільно прилягає до брускової перегородки, а використовується спеціальний парящій профіль з місцем під LED-стрічку. В результаті отримуємо стильну і ефектну перегородку з рівномірним підсвічуванням зі стелі.

процес монтажу перегородок з брусків в натяжну стелю

спочатку ніша в стелю, а потім рейки


Стаття захищена законом України, "Про захист авторських прав" і є інтелектуальною власністю автора. Використання як статей цілком, так і її окремих абзаців, без дозволу Автора, є кримінально караним діянням. Всі статті захищені системою депонування - при передруці посилання на mirpotolkov.com.ua обов'язкове.

Відео рейки в натяжну стелю



Питання-відповідь:

► Чи можна зробити рейки на стіні в натяжну стелю?

Так звичайно. Декоративні рейки на стінах зараз використовують у всіх сучасних інтер'єрах. Порядок робіт буде таким: спочатку установка рейок, а потім ми обходимо їх натяжною стелею. Зазвичай для більш ефектного примикання робиться приховане підсвічування зі стелі. І ще важливо перед монтажом рейок пофарбувати над ними смугу базової стелі, щб потім між рейками не було бетону.

► Що робити спочатку: перегородку з брусків або натяжну стелю?

Зазвичай спочатку робиться натяжна стеля з підготовкою місця під монтаж рейок. Заздалегідь потрібно уточнити габаритні розміри вашої майбутньої перегородки, чи потрібне підсвічування. Після цього наші майстри облаштовують нішу в натяжній стелі в зазначеному місці і натягують полотно. По закінченню оздоблювальних робіт стін і укладання підлоги, вам встановлюють в нішу вашу рейкову перегородку. Попередньо важливо, щоб смугу базового стелі в місці монтажу рейок пофарбували в білий або чорний колір.

► Чи можна встановити натяжну стелю, якщо перегородка вже є?

Та такий варіант теж можливий. Найчастіше якщо дерев'яна перегородка пристикована до стіни, то ми легко можемо обійти її натяжною стелею впритул або з відступом для підсвічування. Головне, щоб базова стеля над рейками була пофарбована (смуга стелі). Щоб після установки натяжної стелі, в ніші між рейками НЕ зяяв бетон.

Ще про натяжні стелі: