МИР ПОТОЛКОВ
Київ, Софіївська Борщагівка
ул. Чубинського 2

RU UA

Поклейка БАГЕТІВ під натяжною стелею.

Незважаючи на те, що в сучасних інтер'єрах багети під стелею не роблять, деякі для себе вибирають стиль - сучасна класика, який теж досить популярний. Так ось саме в таких інтер'єрах без стельового плінтуса - ніяк. Які ж є варіанти стельових плінтусів і як їх закріпити під натяжною стелею?

багет під натяжною стелею з підсвічуванням

багет під натяжною стелею з підсвічуванням

В даному випадку це невеликі пінополістирольні декоративні плінтуса, які майже нічого не важать і не потребують ніякого капітального кріплення. Вони тримаються тільки на вертикальній поверхні.

поклейка кутового багета під натяжною стелею

поклейка кутового багета під натяжною стелею

поклейка плоского стельового плінтуса під натяжною стелею

поклейка плоского стельового плінтуса під натяжною стелею

Їх досить приклеїти тільки до стіни (до гіпсокартонного короба збоку), а з натяжною стелею вони просто торкаються одна одної. Звичайно ж, до самої натяжної стелі не можна приклеїти багет, тому що він просто потріскається і з часом відійде.

За таким принципом приклеєні багети під натяжною стелею і на фото нижче:
стельовий плінтус під глянцевою натяжною стелею

стельовий плінтус під глянцевою натяжною стелею

декоративний карниз під стелею з підсвічуванням

декоративний карниз під стелею з підсвічуванням


Найкраще вибирати високі стельові плінтуса плоскої форми - вони і принципі повинні клеїться тільки до стіни, тому натяжна стеля ніяк не обмежує ваших дій.

Зверніть увагу. При поклейці стельових плінтусів прямо під натяжною стелею, втрачається можливість подальшого демонтажу стелі в разі потреби. Тобто злити воду при затопленні ми зможемо через отвори під світильники, а ось демонтувати всю стелю можливо тільки з демонтажем плінтусів.


Якщо ж ви хочете, щоб натяжна стеля була не прив'язаний до багета, тоді потрібно попередньо створити короб з гіпсокартону по периметру стелі. Розмір короба потрібно розрахувати максимально точно, щоб він повністю закрився верхньою частиною стельового плінтуса і по висоті його вистачило на монтаж натяжної стелі.

ПОКЛЕЙКА гіпсових карнизів під натяжною стелею.

В даному випадку спочатку на базовій стелі були зроблені гіпсокартонні короби. Їх висота була розрахована з урахуванням, що натяжна стеля опуститься на 4 см і плюс висота планованого багета і плюс 0,5 см про запас. Ці пів сантиметра навіть якщо будуть нижче багета - не будуть помітні, а от якщо раптом в якомусь місці ці пів сантиметра не вистачить і стельовий плінтус буде виступати за контур короба - буде погано. На фото нижче спочатку створювався каркас з гіпсокартону, потім встановлювалися натяжні стелі в квадратах, потім поверх короба закривалися стельовими карнизами.

декоративний плінтус під натяжною стелею

декоративний плінтус під натяжною стелею

Як правильно встановити багет, щоб він не заважав натяжній стелі:
- купуєте декоративні стельові плінтуса
- вмонтовуєте гіпсокартонний короб по периметру стелі. Мінімальна висота короба 4 см - на опуск натяжної стелі, ширина короба - ширина верхньої сторони стельового плінтуса + 0,5 см. - монтується натяжна стеля
- клеїмо багети по периметру на гіпсокартонний короб
- отримуємо шикарний інтер'єр з декоративними плінтусами

установка гіпсового карниза з натяжною стелею

установка гіпсового карниза з натяжною стелею

При даній технології стельовий плінтус ніяк не стикається з натяжною стелею і його легко клеїти і фарбувати. Якщо ж ви пішли за першим варіантом поклейки, то тепер виникає питання як його пофарбувати?

ПОКРАСКА плінтуса під натяжною стелею.

Все частіше зустрічаються об'єкти, де дизайнери або замовники задумуючи ремонт квартири передбачають поклейку багетів або ліпнини під натяжною стелею. Все було б непогано, ось тільки коли справа доходить до малярів, дуже часто виникає казус, що люди бояться і не хочуть виконувати поклейку багетів під натяжною стелею. І це зрозуміло, багато хто вважає, що натяжна стеля дуже крихка і бояться до неї торкатися, деякі бояться її пошкодити інструментами, а то і просто не знають, як причепити багет до натяжної стелі.

Отже, все по порядку багети бувають плоскі або кутові, перші клеются на площину, другі - на кут - стик двох площин. Багети під натяжною стелею клеять на спеціальний клей, або ж просто шпаклівку, якою потім підшпаклюют стик багета зі стіною, стелею або стикування багетів між собою, в кутах.

Як поклеїти плоский багет під натяжною стелею ще більш-менш зрозуміло, його приклеюють до стіни під самою натяжною стелею, тут не повинно виникати проблем. Єдине, що я порадив би майстрам - підрізування кутів робити на підлозі, а не під стелею, так як ножем дуже легко пошкодити стелю.

фарбування багета під натяжною стелею

фарбування багета під натяжною стелею

Кутовий же багет під натяжною стелею клеїти необхідно також на стіну, тобто у кутового багета клеєм промащують тільки ту поверхню, яка буде стикатися зі стіною, ту ж поверхню, яка буде стикатися зі стелею залишають сухою. Приклеюють кутовий багет до стіни впритул до натяжної стелі, таким чином, щоб багет торкався стелі, тим самим ховаючи щілину. Після цього шпаклюються куточки багета і стик між стіною і багетом, стик між натяжною стелею і багетом залишається не зворушеним.

Після того як шпаклівка висохне можна пофарбувати багет. Для цього по периметру кімнати між багетом і натяжною стелею необхідно підставити газети, що б під час фарбування не забруднити натяжну стелю. Виконується це дуже просто, задньою стороною долоні піднімаємо натяжну стелю, а другою рукою вставляємо газету між стелею і багетом.

Для того щоб газета не падала її можна підхопити невеликим шматочком малярського скотча. Після того як багет профарбується і висохне, газети можна вийняти, скотч зняти. Якщо на натяжній стелі залишаться сліди від скотчу їх можна стерти за допомогою ганчірки і засобів для мийки вікон.

Чи потрібен взагалі декоративний плінтус під стелею.

Ні, не потрібен. Насправді 20 років тому на стик стелі зі стіною почали клеїти вузькі пінопластові багети - щоб приховати нерівний стик і щоб рівно підрізати шпалери. Після появи натяжних стель, особливо безщілинних , необхідність чимось декорувати стелю відпала. Сучасні інтер'єри не використовують ніяких зайвих елементів, мінімалізм - рулить. Тому змусити людину додатково клеїти під стелею плінтуса може тільки бажання витримати класичний стиль. Або неможливість знайти в своєму місті майстрів по безщільним натяжним стелям. З сучасними натяжними стелями стик стелі зі стіною виглядає ідеально рівним і чітким - ніколи пінопластовий плінтус не буде таким рівним як металевий профіль.


безщілинний стик натяжної стелі зі стіною

безщілинний стик натяжної стелі зі стіною

Успіхів і нехай наші стелі приносять Вам тільки радість.

Стаття захищена законом України, "Про захист авторських прав" і є інтелектуальною власністю автора. Використання як статей цілком, так і її окремих абзаців, без дозволу Автора, є кримінально караним діянням. Всі статті захищені системою депонування - при передруці посилання на mirpotolkov.com.ua обов'язкове.

Відео про поклейку багета під натяжною стелею.Вопрос-ответ:

► Чи можна до натяжних стель приклеювати багети або ліпнину?

Якщо це пінополістирольний багет, то його можна розташувати прямо під натяжною стелею, але він буде приклеєний тільки до стіни, а до натяжної стелі він буде торкатися, і візуально буде здаватися приклеєним. Ліпнину теж можна розмістити по периметру натяжної стелі. Але якщо це великий гіпсовий кутовий стельовий плінтус, тоді для нього потрібно спочатку зробити гіпсокартонний короб - чітко по ширині карниза. Потім встановлюється натяжна стеля врівень з гіпсокартонних коробом і потім клеїться карниз однією стороною до стіни, другий до короба. Візуально виглядає, як ніби карниз приклеєний до натяжної стелі.

► Чи обов'язково робити по периметру натяжної стелі багет?

Ні. У цьому зовсім немає необхідності. Більш того, зараз взагалі в сучасних інтер'єрах не використовують подібний елемент. Технологія кріплення безщільних натяжних стель дозволяє зробити ідеальний стик стелі зі стіною. Це виглядає дуже стильно і сучасно, тому ніяких додаткових декоративних плінтусів під стелею не потрібно.

► Коли робити натяжну стелю якщо є багет?

Якщо ви плануєте по периметру натяжної стелі клеїти декоративний карниз, стельовий плінтус? Тоді спочатку монтується натяжна стеля, потім клеїться багет під ним, а вже потім клеїмо шпалери. Якщо багет планується широкий і гіпсовий, тоді під нього потрібний додатковий гіпсокартонний короб, потім установка стелі і поклейка багета.

Інші статті про натяжні стелі:
На якому етапі встановлюються натяжні стелі?
Як вибрати натяжні стелі?
Гіпсокартонні або натяжні?