Витяжка в стелі та вентиляція.
Як зробити вентиляцію у натяжній стелі? Як зробити вентрешітку, прокласти вентканал до витяжки чи встановити вентилятор в натяжне полотно? Кухонна витяжка за натяжною стелею - інструкція з монтажу.
- сучасна вентиляція
- витяжка за стелею
- вентилятор круглий
- квадратний вентилятор
- острівна витяжка
- припливно-витяжна вентиляція
- відео
Сучасні вентиляційні решітки, що залишаються видимими набувають все більше значення в дизайнерському плані. Зараз вже круглі пластикові решітки в сучасному інтер'єрі вважаються дурним тоном. Тому пропонуємо вам круту альтернативу - демпферні вентиляційні решітки - вузькі прямокутні смуги, які органічно доповнюють сучасні світильники.
сучасна вентиляційна решітка
чорні вузькі вентиляційні решітки
вентканал за натяжною стелею у ванній
сучасна вентиляція в ванній
А що ж важливо при прокладанні вентиляції за натяжною стелею?
Укладання вентканала за стелею
Вентиляція в натяжній стелі монтується в два етапи: спочатку прокладається повітровод по бетонній стелі, а під ним розтягується натяжна стеля. Мінімальний опуск натяжної стелі під вентканалом може бути 8 см, враховуючи висоту повітроводу 55 см та поворот коліна вниз. Виходячі з цього варто заздалегідь перевірити чи можливий такий опуск у вашому приміщенні.Принципи укладання вентканала:
По-перше, це герметичність з'єднання всіх стиків вентканалу. Хтось задуває їх монтажною піною, хтось ізолює спеціальною стрічкою. У будь-якому випадку НЕ достатньо використовувати просто з'єднання труб без додаткової ізоляції.
вентканал за натяжною стелею герметично ізольований
опуск стелі під вентканалом 8-9 см
витяжка за стелею й потім в шафках
витяжка та додатковий вентканал над плитою
По-друге, гладкість конструкції та відсутність гострих деталей. Якщо під пластиковими вентканалами планується натяжна стеля, то треба розуміти, що це – полотно – воно не завжди статичне. Навіть якщо ви не бачите оком рух полотна, воно може грати на кілька сантиметрів униз та вгору. Тому в конструкції вентканалу НЕ повинно залишатися якихось виступаючих гострих частин, хомутів з гострими кінцями чи шурупів, що стирчать.
По-третє, опуск стелі - необхідно врахувати наявність високих вікон. Якщо розпашна частина вікна під самою стелею, то не завжди виходить опустити натяжне полотно на 8-9 см. Це з урахуванням висоти труби та поворотної частини. Варто це передбачити.
Монтаж кухонної витяжки за стелею:
- прокладка повітроводів від вентканала за стелею до місця витяжки
- герметизація стиків, щоб повітря не гуляло за стелею
- монтаж натяжної стелі під опущеним коліном повітровода
- з'єднання коліна повітровода в натяжній стелі з витяжкою
- забудова комунікацій меблевими шафками
- насолоджуємося результатом
вентиляційний отвір буде схований в шафі
вентканал - коли щось пішло не за планом
Звичайно, підключення повітровода до вентиляційної шахти має бути максимально високо - під бетонною стелею. Але якщо раптом ваші майстри вже проклали повітровод трохи нижче, то ми в будь-якому випадку зможемо встановити натяжну стелю.
Щодо примусової витяжки в санвузлах. То вентилятори бувають круглі та квадратні.
Вентилятори в натяжній стелі:
круглий вентилятор в натяжній стелі
квадратний вентилятор в натяжну стелю
Найчастіше використовується круглий вентилятор в натяжній стелі. Конструкція такого вентилятора дуже проста, там немає навіть отворів під шурупи. Тому для монтажу круглого витяжного вентилятора не потрібні жодні платформи. Він кріпиться прямо до вентканалу спеціальними маленькими саморізами "блохами".
встановлення круглого вентилятора в натяжной потолок
монтаж квадратного вентилятора у натяжну стелю
Квадратні вентилятори виглядають сучасніше, але складніші в установці й тому вартість їх монтажу виходить дорожче. Квадратні вентилятори у своїй конструкції мають чотири отвори для кріплення, тому необхідно забезпечити за стелею жорстку платформу. Зазвичай це композиція з дерев'яних брусків. До якої крізь плівку, а точніше крізь наклеєні маленькі кільця прикручується вентилятор.
Звичайно в обох варіантах до вентилятора спочатку під'єднуються дроти живлення.
Острівна витяжка в натяжну стелю:
Якщо нам потрібно під'єднати кухонну витяжку до канала за стелею, то спочатку у вас на стелі має бути виведений сам вентканал. Саме витяжку НЕ потрібно встановлювати до монтажу стелі, тому що ми не зможемо тоді надіти полотно на трубу. При установці стелі, на полотно клеїться термокільце як і у випадку з вентиляторами. Після монтажу стелі вашим майстрам залишається тільки приєднати трубу від витяжки до вентканалу. Стик повинен бути герметичний, щоб повітря з витяжки не потрапляло за плівку. Сама витяжка кріпиться до стіни або закріплюється у меблях.монтаж острівної витяжки в натяжну стелю
острівна витяжка в натяжній стелі
витяжка з кріпленням на стелю натяжну
монтаж вентканала для витяжки в стелі
Якщо вам пощастило мати сучасне планування кухні з островом й саме на ньому розмістити варильну поверхню, то знов постає питання про витяжку. За стелею проводиться вентканал до місця розташування варильної поверхні. Потім навколо вентканалу створюється посадкове місце для витяжки. Залежно від форми та ваги самого обладнання – платформа має свою конструкцію. Іноді острівна витяжка може важити до 70 кг – тоді вона кріпиться на шпильках до бетонної стелі. Спочатку робиться натяжна стеля, потім крізь маленьки термокільця на полотні прикручується витяжка.
Сучасні тренди у вентиляції приміщення вимагають нові рішення із забезпеченням припливу та відтоку повітря. Завдяки тому, що натяжна стеля кріпиться не до стелі, а до стін по периметру, за нею можна приховати будь-які комунікації.
припливно-витяжна вентиляція за натяжною стелею
труби вентиляційні за натяжним полотном
І розгалужена система труб по всій квартирі – не завада для монтажу натяжного полотна. Більше того полотно можна встановити з будь-яким опуском, хоч 10 см, хоч 20, хоч 50 см. На відміну від гіпсокартону, який кріпиться до бетонної стелі кожні 40 см і дуже незручно, коли по стелі йде купа труб.
вивід вентканалу під припливну вентиляцію
прямокутні отвори під вентиляцію
Ось у нас на одному об'єкті були зроблені в натяжній стелі такі прямокутні отвори для організації припливно-витяжної вентиляції. Зазвичай ці отвори розташовуються у різних кінцях приміщення, щоб потоки повітря не змішувалися. Все виходить стильно та сучасно, а головне функціонально.
Отже, у натяжну стелю можна вбудувати будь-які комунікації та зробити це красиво.