МИР ПОТОЛКОВ
Київ, Софіївська Борщагівка
ул. Чубинського 2

RU UA

Вентиляція, витяжка, вентканал у натяжну стелю.

Що робити з вентиляцією у натяжній стелі? Як зробити вентрешітку, прокласти вентканал до витяжки чи встановити вентилятор в натяжне полотно? Ці та інші питання ми розглянемо прямо зараз.
У сучасних ремонтах щось кудись переносять, міняють місцями приміщення або об'єднують кухню з вітальнею. Це потребує перенесення комунікацій. Вентиляційні труби зазвичай прокладають по бетонній стелі з мінімальною кількістю згинів. Потім усі ці комунікації закриваються натяжною стелею – тут зовнішня краса не важлива.


А що ж важливо:

По-перше, це герметичність з'єднання всіх стиків вентканалу. Хтось задуває їх монтажною піною, хтось ізолює спеціальною стрічкою. У будь-якому випадку НЕ достатньо використовувати просто з'єднання труб без додаткової ізоляції.

вентканал за натяжною стелею герметично ізольований

вентканал за натяжною стелею герметично ізольований

опуск стелі під вентканалом 8-9 см

опуск стелі під вентканалом 8-9 смПо-друге, гладкість конструкції та відсутність гострих деталей. Якщо під пластиковими вентканалами планується натяжна стеля, то треба розуміти, що це – полотно – воно не завжди статичне. Навіть якщо ви не бачите оком рух полотна, воно може грати на кілька сантиметрів униз та вгору. Тому в конструкції вентканалу НЕ повинно залишатися якихось виступаючих гострих частин, хомутів з гострими кінцями чи шурупів, що стирчать.

По-третє, при плануванні опускання стелі необхідно врахувати наявність високих вікон. Якщо розпашна частина вікна під самою стелею, то не завжди виходить опустити натяжне полотно на 8-9 см. Це з урахуванням висоти труби та поворотної частини. Варто це передбачити.

Щодо примусової витяжки в санвузлах. То вентилятори бувають круглі та квадратні.

круглий вентилятор в натяжній стелі

круглий вентилятор в натяжній стелі

квадратний вентилятор в натяжну стелю

квадратний вентилятор в натяжну стелюНайчастіше використовується круглий варіант. Конструкція такого вентилятора дуже проста, там немає навіть отворів під шурупи. Тому для монтажу круглого витяжного вентилятора не потрібні жодні платформи. Він кріпиться прямо до вентканалу спеціальними маленькими саморізами "блохами".

встановлення круглого вентилятора в натяжну стелю

встановлення круглого вентилятора в натяжной потолок

монтаж квадратного вентилятора у натяжну стелю

монтаж квадратного вентилятора у натяжну стелюКвадратні вентилятори виглядають сучасніше, але складніші в установці й тому вартість їх монтажу виходить дорожче. Квадратні вентилятори у своїй конструкції мають чотири отвори для кріплення, тому необхідно забезпечити за стелею жорстку платформу. Зазвичай це композиція з дерев'яних брусків. До якої крізь плівку, а точніше крізь наклеєні маленькі кільця прикручується вентилятор.

Звичайно в обох варіантах до вентилятора спочатку під'єднуються дроти живлення.

Якщо нам потрібно під'єднати кухонну витяжку до канала за стелею, то спочатку у вас на стелі має бути виведений сам вентканал. Саме витяжку НЕ потрібно встановлювати до монтажу стелі, тому що ми не зможемо тоді надіти полотно на трубу. При установці стелі, на полотно клеїться термокільце як і у випадку з вентиляторами. Після монтажу стелі вашим майстрам залишається тільки приєднати трубу від витяжки до вентканалу. Стик повинен бути герметичний, щоб повітря з витяжки не потрапляло за плівку. Сама витяжка кріпиться до стіни або закріплюється у меблях.

монтаж острівної витяжки в натяжну стелю

монтаж острівної витяжки в натяжну стелю

острівна витяжка в натяжній стелі

острівна витяжка в натяжній стеліЯкщо вам пощастило мати сучасне планування кухні з островом й саме на ньому розмістити варильну поверхню, то знов постає питання про витяжку. За стелею проводиться вентканал до місця розташування варильної поверхні. Потім навколо вентканалу створюється посадкове місце для витяжки. Залежно від форми та ваги самого обладнання – платформа має свою конструкцію. Іноді острівна витяжка може важити до 70 кг – тоді вона кріпиться на шпильках до бетонної стелі. Спочатку робиться натяжна стеля, потім крізь маленьки термокільця на полотні прикручується витяжка.

Сучасні тренди у вентиляції приміщення вимагають нові рішення із забезпеченням припливу та відтоку повітря. Завдяки тому, що натяжна стеля кріпиться не до стелі, а до стін по периметру, за нею можна приховати будь-які комунікації.
припливно-витяжна вентиляція за натяжною стелею

припливно-витяжна вентиляція за натяжною стелею

труби вентиляційні за натяжним полотном

труби вентиляційні за натяжним полотномІ розгалужена система труб по всій квартирі – не завада для монтажу натяжного полотна. Більше того полотно можна встановити з будь-яким опуском, хоч 10 см, хоч 20, хоч 50 см. На відміну від гіпсокартону, який кріпиться до бетонної стелі кожні 40 см і дуже незручно, коли по стелі йде купа труб.

вивід вентканалу під припливну вентиляцію

вивід вентканалу під припливну вентиляцію

прямокутні отвори під вентиляцію

прямокутні отвори під вентиляціюОсь у нас на одному об'єкті були зроблені в натяжній стелі такі прямокутні отвори для організації припливно-витяжної вентиляції. Зазвичай ці грати розташовуються у різних кінцях приміщення, щоб потоки повітря не змішувалися. Все виходить стильно та сучасно, а головне функціонально.

Отже, у натяжну стелю можна вбудувати будь-які комунікації та зробити це красиво.

Найцікавіше про натяжні стелі:

Що раніше шафу або стелю?
Ремонт натяжної стелі.
Шторна ніша в стелі