Замір натяжної стелі: прямокутник, коло, овал, криволінійні складні форми.

Дорогі дилери, які тільки почали займатися натяжними стелями, ми склали для вас нехитру інструкцію: Як правильно виміряти натяжну стелю, щоб її потім правильно розкроїли і виготовили в цеху? Для початку потрібно зрозуміти, що креслення натяжної стелі - це проекція стелі на підлогу. Так якби стелю зняли і опустили вниз на підлогу і обвели.
замір натяжної стелі

малюємо проекцію стелі на аркуш паперу


Отже, зайдіть в приміщення і, стоячи в дверях, замалюйте контури стелі максимально наближено до пропорцій існуючої, враховуючи всі викривлення і кути. Потім кожну точку потрібно назвати буквою латинського алфавіту: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z, розставляючи їх за годинниковою стрілкою.

Якщо натяжна стеля має дуже складну і криволінійну форму, то букви можуть закінчитися, тоді повторюємо алфавіт, але вже з індексом 1, наприклад, А1, В1 і так далі. І відповідно в дуже рідкісних випадках, але буває і таке, далі використовується індекс 2, 3 і далі.

Прямокутна стеля.

Якщо натяжна стеля має форму квадрата або прямокутника з чотирма кутами, тоді все просто і очевидно. Ми розставляємо по кутах за годинниковою стрілкою букви A, B, C, D. Вимірюємо відстань між ними, називаючи ці відрізки відповідно:
AB=
BC=
CD=
DA=
Але просто виміряти всі довжини сторін прямокутника натяжної стелі недостатньо, щоб потім правильно її побудувати в програмі розкрою. Адже ваш прямокутник частіше за все не матиме ідеально рівні кути по 90 градусів, і його паралельні сторони не будуть ідеально збігатися по довжині. Тому додатково необхідно виміряти одну діагональ в формі вашої прямокутної натяжної стелі, наприклад, AC або BD, в даному випадку не має значення.

Тепер все! Залишається тільки вислати креслення стелі нам і ми зможемо викроїти її саме такою, якою потрібно.

Багатокутна натяжна стеля.

Незважаючи на те, що більшість кімнат на перший погляд виглядають цілком прямокутно, на ділі виявляється, що кутів у приміщення більше чотирьох. У кімнаті може бути якась зашита гіпсокартонним коробом труба або шторна ніша, яка збільшить кількість кутів на 2 і більше. Або кімната спочатку може мати складну форму з безліччю кутів (на перший погляд прямих - 90 градусів).

Так ось щоб правильно зробити вимір такої натяжної стелі потрібно, спочатку замалювати проекцію стелі на листку з усіма виступами і кутами, позначити кожен кут буквою латинського алфавіту за годинниковою стрілкою, а потім поділити вашу складну фігуру на трикутники діагоналями. Приблизно так, яка б складна форма багатокутника не була, його завжди можна зобразити у вигляді безлічі трикутників.

замір натяжної стелі з шестьма кутами

замір натяжної стелі з шестьма кутами


побудова багатокутної натяжної стелі

побудова багатокутної натяжної стелі


Потім спочатку ви заміряєте всі відрізки в формі стелі, а потім вимірюєте відповідні діагоналі в формі складної натяжної стелі. Готово, можете відправляти!

Округлені боки в формі натяжної стелі.

З прямокутними стелями все більш-менш зрозуміло, а як же замалювати ідеально точно округлені ділянки натяжної стелі? Алгоритм приблизно той самий, ви зайшовши в приміщення, замальовуєте максимально точно і пропорційно вашу натяжну стелю з усіма скругленнями і виступами. Потім округлу сторону ділите на короткі прямі відрізки приблизно по 25-30 см завдовжки і після цього кожній точці на стелі привласнюєте букву латинського алфавіту за годинниковою стрілкою.

як заміряти округлу натяжну стелю

як заміряти округлу натяжну стелю


Все взагалі-то досить просто, головне уважне виконання даного креслення. Описуючи довжини відрізків, ви окремо вимірюєте прямолінійні відстані, а криволінійні ви всі брали однієї довжини, тому їх можна записати так:
AB=
BC=
CD…JK =

обмір криволінійної натяжної стелі

обмір криволінійної натяжної стелі


Ось такий нехитрий алгоритм побудови схеми натяжної стелі. Можете відправляти на виготовлення :)

Кругла натяжна стеля.

Якщо вам потрібно заміряти круглу натяжну стелю, то вам несказанно пощастило - це простіше простого. Вам потрібно тільки виміряти її діаметр - це хорда (відрізок) проходить через центр вашої окружності, тобто коло в найширшому місці. І записати тільки

d=
креслення круглої стелі

вимірюємо тільки діаметр круглої натяжної стелі


Овальна натяжна стеля.

У випадку з натяжною стелею у формі овалу, існує два різні способи здійснення виміру. Один схожий на вимір заокруглених стель, а другий швидший за швидкістю, але більш складний щодо точності. 1. Перший варіант виміру - як у натяжної стелі зі скругленнями - дивіться вище.
замір овальної стелі

замір овальної стелі з багатьма точками


2. Другий варіант виміру овальної натяжної стелі передбачає, що овал малюється зазвичай за допомогою двох кіл з різними радіусами. Один бік овалу намальований за допомогою маленького радіуса, а інший за допомогою великого. Вам потрібно на око визначити те місце, де великий радіус переходить в малий, і там розставити опорні точки, на самій стелі і на своєму кресленні відповідно.
замір овальної стелі швидкий спосіб

замір овальної стелі - швидкий спосіб


Ну і як завжди назвати ці точки буквами латинського алфавіту за годинниковою стрілкою. Тобто в підсумку у вас виходить овал з чотирма опорними точками. Вам потрібно виміряти спочатку прямі відстані між точками, а потім виміряти ці ж відстані по кривій, згинаючи рулетку.

І як будь-який чотирикутник, вашу фігуру потрібно поділити однією діагоналлю, розмір якої також відзначити на кресленні. Все - готово, тепер ваш овал буде побудований в програмі дуже точно.

Натяжна стеля з отвором всередині.

А як же заміряти натяжну стелю, якщо це не просто замкнута фігура, вона ще має в середині виріз. Спочатку ви вимірюєте зовнішню фігуру відповідно до вище описаних алгоритмів, потім вимірюєте внутрішню фігуру також.
побудова стелі з отвором посередині

побудова стелі з отвором посередині


А далі вам потрібно вказати відстань між деякими опорними точками на зовнішній фігурі і внутрішній.
обмір натяжної стелі з вирізом в центрі

обмір натяжної стелі з вирізом в центрі


Тепер ваше креслення готове до виконання.

Криволінійні натяжні стелі.

Ми вже розглянули вище як побудувати натяжну стелю, яка має округлені деякі відрізки. Там ми ділили криволінійний відрізок на рівні невеликі частини по 25-30 см і вимірювали їх довжину. Але в цьому варіанті ми отримуємо іноді величезну кількість точок і витрачаємо дуже багато часу на обмір і побудовуа такої натяжної стелі.
креслення криволінійних натяжних стель

креслення криволінійних натяжних стель


Тому існує другий спосіб побудови складних натяжних стель з безліччю кривих ліній. Ми візуально оцінюємо, де один радіус кривизни переходить в інший (менший в більший і навпаки), в цих місцях ставимо опорні точки.
швидка побудова криволінійних стель

швидка побудова криволінійних стель


Далі, позначаємо всі крапки в формі натяжної стелі буквами латинського алфавіту за годинниковою стрілкою і заміряємо відрізки спочатку по прямій, а потім ті ж відрізки по криволінійних формах. Тобто, припустимо, відрізок AB у нас буде по прямій мати розмір 75 см, а по кривій той же відрізок буде 86 см. Все це чітко відзначаємо на кресленні і готово!

Якщо виникнуть якісь додаткові питання і складності, тоді телефонуйте нам - ми з задоволенням допоможемо і проконсультуємо.

Інші відео про натяжні стелі:

Збірка світлодіодної стрічки (частина 2).
Швидше за кроликів.
Натяжні стелі від А до Ю.