МИР ПОТОЛКОВ
Київ, Софіївська Борщагівка
ул. Чубинського 2

RU

UA


Шторна ніша, прихований карниз і натяжні стелі.

Як бути зі шторою при натяжній стелі? Чи можна прикріпити карниз для штори до натяжної стелі? Чи можна якось заховати, приховати, закрити шторний карниз за допомогою натяжної стелі? Так! Є чотири варіанти вирішення питання з карнизом:
прихований карниз в натяжній стелі в ніші

прихований карниз в натяжній стелі в ніші

за вбудованим карнизом уздовж вікна - чорна матова плівка

за вбудованим карнизом уздовж вікна - чорна матова плівкаУ сучасних інтер'єрах шторна ніша просто необхідна, щоб витримати мінімалізм і простоту, а також приховати можливе підсвічування штор. Приховану нішу для штори на натяжній стелі можна зробити багатьма способами, але є 3 найбільш поширені : зробити як би дві стелі за допомогою профілю-карниза, використовувати нішевий профіль, не доводити натяжну стелю до стіни з вікном або взагалі прикріпити карниз поверх натяжної стелі.

1. Ідеальний варіант - профіль "безщільна гардина"

Інтегрований карниз в натяжну стелю - це найсучасніший варіант. Ніяких спеціальних підготовчих робіт робити не потрібно, ми повністю робимо натяжну стелю і нішу для штори вже з направляючими і гачками. Для цього використовується профіль-гардина, який має три ряди для кріплення гачків. А ще місце для світлодіодної стрічки, тому ви можете замовити відразу і підсвічування штори.

 1. карниз втоплений в натяжну стелю
 2. ідеальне примикання до віконної рами або стіні
 3. опуск стелі в ніші - 3 см
 4. опуск основної стелі - 6 см
 5. трьохполосний металевий карниз з гачками в комплекті
 6. НЕ потрібна ніяка підготовка базової стелі
 7. в карнизі є ніша для підсвічування штори
підсвічування тільки уздовж стіни і вбудований карниз

підсвічування тільки уздовж стіни і вбудований карниз

чорний карниз інтегрований в натяжну стелю впритул до стіни

чорний карниз інтегрований в натяжну стелю впритул до стіни

підсвічування прихованого карниза інтегрованого в натяжну стелю

підсвічування прихованого карниза інтегрованого в натяжну стелю

шторна ніша з підсвічуванням в натяжній стелі

шторна ніша з підсвічуванням в натяжній стеліВсе частіше в нових квартирах ми бачимо вікна до самої стелі. І навіть в цих випадках хочеться, щоб карниз для штори був акуратно зроблений, щоб було ідеальне примикання і без проблем з додатковими гіпсокартонними коробами. З натяжними стелями ви отримаєте ідеальне примикання натяжної стелі до віконної рами або до стіни з вікном. Опуск смуги натяжної стелі біля вікна 3 см, опуск основної стелі 6 см. Тобто для реалізації подібного рішення вам потрібно хоча б 7 см від базового стелі до частини вікна, що відкривається. Зазвичай така висота все ж є в запасі. Якщо ж у вас мінімальні 4-5 см глухої частини вікна, то дивіться наступний варіант - ніша в натяжній стелі і в неї монтуємо будь-який карниз. Опуск буде 4 см і біля вікна, і по всій стелі.

профіль-гардина для прихованого карниза в натяжній стелі

профіль-гардина для прихованого карниза в натяжній стелі

кутова шторна ніша, кріплення полотна до віконної рами

кутова шторна ніша, кріплення полотна до віконної рамиТехнологічно шторну нішу можна робити від стіни до стіни. При необхідності шторний карниз можна закінчити в будь-якому місці стелі або можна його повернути. Наш профіль-гардина ідеально стикується з іншими нашими профілями, тому можна продовжити підсвічування далі на інші стіни. Шторна ніша може бути білою або чорною, але при бажанні ми пофарбуємо профіль в будь-який відтінок.

профіль-гардина для шторної ніші 'під ключ' в натяжній стелі

профіль-гардина для шторної ніші 'під ключ' в натяжній стелі

профіль-гардина процес монтажу в натяжну стелю

профіль-гардина процес монтажу в натяжну стелюТехнічно ви отримуєте як би дві натяжні стелі, одна на все приміщення, а друга - це вузька смуга вздовж стіни з вікном. Ширина ніші буде 75 мм, а відступ від вікна може бути будь-який. Висота ніші 30 мм, цього якраз достатньо щоб приховати кріплення штори.

Ще один плюс цього рішення - це якщо ви не хочете сильно опускати стелю, але хочете приховати гачки, то все можливо!

прихований карниз в натяжній стелі без опуска стелі

прихований карниз в натяжній стелі без опуск стелі

карниз врівень із стелею з обрізаною планочкою, що виступала

карниз врівень із стелею з обрізаною планочкою, що виступала

вбудований в натяжну стелю карниз з планкою, яка закриває гачки

вбудований в натяжну стелю карниз з планкою, яка закриває гачкиЗавдяки конструкції профілю, можна встановити обидві частини стелі в один рівень, а гачки все одно будуть приховані передньою планочкою на профілі. Конструкційно натяжну стелю можна закріпити в верхній або в нижній паз, в залежності від ваших побажань. У першому варіанті натяжна стеля опускається всього на 3 см в порівнянні з бетонною. У разі кріплення в нижній паз, основна натяжна стеля опуститься на 6 см, а смуга уздовж вікна на 3 см.

шторна ніша з опуском натяжної стелі

шторна ніша з опуском натяжної стелі

вбудований карниз для натяжної стелі чорний з підсвічуванням

вбудований карниз для натяжної стелі чорний з підсвічуваннямВартість саме такого варіанту вирішення прихованого карниза можна дізнатися за допомогою нашого калькулятора. Уведіть нижче довжину і ширину вашої стелі, а також бажану довжину прихованого карниза і ви отримаєте актуальну вартість.
ДОВЖИНА: м
ШИРИНА: м

НІША для штори: пог.м.


Світильники: шт.

Кути: шт.Особливістю саме цього рішення є неможливість зробити карниз дугою, це алюмінієвий профіль, який не згинається. У разі округлих вікон використовується інша технологія із стельовим профілем.

2. Карниз в ніші в натяжній стелі

Спрощене рішення - робимо нішу для штори в натяжній стелі. За допомогою спеціального профілю-ніша в площині натяжної стелі можна створити заглиблення шириною 8 см. Це поглиблення можна зробити на будь-якій відстані від вікна, можна навіть посередині кімнати - таке часто використовують для зонування приміщення шторами або розсувними перегородками. Ніша може бути чорного або білого кольору, глибина ніші 40 мм.

 1. в підготовлену нішу можна закріпити будь-який ваш карниз
 2. ідеальне примикання полотна до віконної рами або стіні
 3. опуск смуги уздовж вікна і основної стелі 4 см мінімум
 4. ширина ніші 8 см
 5. НЕ потрібна ніяка підготовка базової стелі
карниз втоплений в натяжну стелю - зонування студії за допомогою фіранки

карниз втоплений в натяжну стелю - зонування студії за допомогою фіранки

монтаж шторної ніші в натяжній стелі

монтаж шторної ніші в натяжній стеліНаступний спосіб має перевагу в тому, що нішу можна робити будь-якої ширини, і колір теж можна вибирати. На базову стелю прикручується наш стельовий профіль, який може бути білим або будь-якого іншого кольору. Висота ніші мінімальна буде 4 см, але при бажанні ми можемо опустити стелю на будь-яку висоту. Ширина ніші буде встановлюватися чітко за розміром обраного вами карниза на потрібну кількість ліній для гардини. Єдине, простір між двома профілями потрібно буде або зашпаклювати / пофарбувати, або закрити смугою гіпсокартону, або змиритися з смугою бетону поки її не закриють карнизом.

шторна ніша в натяжній стелі за допомогою стельового профілю

шторна ніша в натяжній стелі за допомогою стельового профілю

Обидва ці варіанти будуть схожі за зовнішнім виглядом і вартістю.

3. Економ-варіант шторної ніші - сходинка в натяжній стелі

Все досить просто - натяжне полотно розтягують не на всю стелю, а трохи НЕ доводять до стіні з вікном. Найчастіше відстань для шторної ніші 20-25 см, в залежності від ширини ваших радіаторів и підвіконь. Шторна ніша з натяжною стелею може бути на всю довжину стіни, а може бути обмежена шириною вікна. У іншому випадку зазвичай варто робити невеликі зазори, тобто з боків вікна додати ще по 20 см ніші, щоб Було куди відсунуті штору назад.

 1. ширину ніші можна робити будь-яку
 2. можна зробити сходинку стелі по дузі
 3. опуск стелі 4 см мінімум
 4. можна зробити будь-яку висоту перепаду з допомогою додаткового бруса (фарбуємо при необхідності в білий колір)
 5. ПОТРІБНА підготовка смуги базової стелі вздовж вікна - поштукатурити / пофарбувати
як заховати карниз в натяжній стелі

як заховати карниз в натяжній стелі


Технічно монтаж шторної ніші відбувається наступним чином: на базову стелю уздовж стіни з вікном на відстані 15-20 см кріплять спеціальний стельовий профіль (у нас безщілинне). По інших стінах кріплять звичайний безщілинний профіль для натяжної стелі так, щоб стикувати його з стельовим в один рівень внизу. Після цього розтягується сама натяжна стеля, яка утворює приховану нішу уздовж вікна - як раз для кріплення шторного карниза.

монтаж шторної ніші в натяжній стелі

монтаж шторної ніші в натяжній стелі - опуск 4 см

тіньова стеля і чорний стельовий профіль для ніші

тіньова стеля і чорний стельовий профіль для нішіУвага!!! Смуга базової стелі, яка залишається в ніші, повинна бути попередньо оштукатурена і пофарбована, тому що її при бажанні можна буде побачити і вона повинна мати відповідний вигляд. Це самий простий, швидкий і найбільш популярний спосіб створення шторної ніші за натяжною стелею.

ніша для штори вигнута дугою (еркер) стельовий профіль згинається / нарізається

ніша для штори вигнута дугою (еркер) стельовий профіль згинається / нарізається

ніша для римської штори може бути будь-якої ширини і висоти

ніша для римської штори може бути будь-якої ширини і висоти

римська штора втоплена в натяжну стелю

римська штора втоплена в натяжну стелю

прихована ніша в натяжній стелі

прихована ніша під карниз в натяжній стеліЄ більш складний варіант, коли і в самій ніші розтягують натяжну стелю. У такому випадку спочатку в місці кріплення карниза роблять заставну за натяжною стелею, і після монтажу основної стелі, розтягують смугу плівки саме в прихованій ніші. В даному випадку карниз краще щоб кріпила та ж сама монтажна бригада, тому що не всі візьмуться свердлити карниз в плівку (точніше в закладну за плівкою).

4. Кріпимо карниз для штори до натяжної стелі.

Звичайно ж, карниз, не буде кріпитися безпосередньо до плівки, він буде триматися на спеціальній платформі за натяжною стелею. А зовні буде виглядати так, як ніби карниз впритул прилягає до натяжної стелі.
 1. найекономніший варіант
 2. мінімальний опуск натяжної стелі
 3. НЕ потрібна ніяка підготовка базової стелі
 4. можливий будь-який карниз
 5. сам стельовий карниз частково прикритий складками штори
платформа для кріплення шторного карниза, буде за плівкою

платформа для кріплення шторного карниза, буде за плівкою

накладний стельовий карниз частково схований шторою

накладний стельовий карниз частково схований шторою


Спочатку до базової стелі на спеціальних направляючих на певній висоті закріплюється дерев'яна платформа. А після того, як буде змонтована натяжна стеля, до цієї платформи буде укріплений шторний карниз. Зовні це буде виглядати приблизно ось так.

Є прихильники традиційних рішень. Щоб стеля виглядала максимально як гіпсокартон і навіть карниз був поверх прикріплений - тоді це рішення підходить. Не потрібно заздалегідь нічого готувати, ніякі ніші не потрібні. Таке теж можливо - установка карниза для штор прямо поверх натяжної стелі. Технологічно за натяжною стелею робляться заставні в місцях кріплення карниза і потім за спеціальною технологією карниз прикручується через плівку до закладних. Надійність такого кріплення така ж грунтовна як і при кріплення до базової стелі.

Стаття захищена законом України, "Про захист авторських прав" і є інтелектуальною власністю автора. Використання як статей цілком, так і її окремих абзаців, без дозволу Автора, є кримінально караним діянням. Всі статті захищені системою депонування - при передруці посилання на mirpotolkov.com.ua обов'язкове.

Найцікавіше про натяжні стелі:

Висота натяжної стелі
Що раніше шафа або стеля?
Надувається і піднімається стеля.